Artykuł sponsorowany

Leczenie paradontozy w gabinecie stomatologicznym Małgorzaty Matyńkowskiej

Leczenie paradontozy w gabinecie stomatologicznym Małgorzaty Matyńkowskiej

Gabinet stomatologiczny Małgorzaty Matyńkowskiej mieści się w Białej Podlaskiej i działa na rynku od 1993 roku. Oferuje pacjentom kompleksowe usługi dentystyczne na najwyższym poziomie. Pod opiekę Małgorzaty Matyńkowskiej trafiają również pacjenci z paradontozą. Co to za schorzenie i w jaki sposób można je leczyć? Zapraszamy do lektury!

Czym jest paradontoza?

Paradontoza, a właściwie przewlekłe zapalenie przyzębia, to zapalna choroba jamy ustnej. Jej głównymi objawami są zaczerwienienie, opuchnięcie i krwawienie dziąseł, które stopniowo prowadzą do poważnego uszkodzenia tkanek miękkich wokół zębów. Nieleczone zapalenie dziąseł skutkuje zanikiem kości, na których umocowane są zęby, dlatego też omawianej jednostce chorobowej towarzyszy ruchomość zębów. Jaka jest główna przyczyna paradontozy?

Za rozwój stanu zapalnego przyzębia odpowiada brak odpowiedniej higieny jamy ustnej. Zła technika szczotkowania lub stosowanie szczoteczek kiepskiej jakości sprawiają, że na powierzchni zębów pozostają duże ilości bakterii i resztek pokarmowych, które z czasem przekształcają się w kamień nazębny. Ten zaś podrażnia dziąsła, wywołując przewlekły stan zapalny. Do innych czynników, które sprzyjają rozwojowi paradontozy, dentyści zaliczają również palenie papierosów, nadużywanie alkoholu i stosowanie diety ubogiej w witaminy.

Diagnostyka i leczenie paradontozy

W gabinecie stomatologicznym Małgorzaty Matyńkowskiej rozpoznanie paradontozy następuje po wnikliwym badaniu klinicznym pozwalającym stwierdzić stopień uszkodzenia tkanek miękkich i twardych w jamie ustnej. Specjalistka dobiera metody leczenia w zależności od stopnia zaawansowania patologicznych zmian. Skuteczną terapię może zapewnić tylko doświadczony stomatolog. Leczenie paradontozy we wczesnym stadium polega na dokładnym oczyszczeniu zębów z kamienia nazębnego.

Zalecana jest profesjonalna higienizacja jamy ustnej, na którą składa się skaling, polerowanie zębów i czyszczenie korzeni. Działania te często uzupełniane są o antybiotykoterapię. Leczenie zaawansowanej paradontozy jest niezwykle trudne. Wykorzystuje się w tym celu techniki chirurgiczne – kiretaż, gingiwektomię oraz operacje płatowe. Specjaliści z gabinetu stomatologicznego Małgorzaty Matyńkowskiej zgodnie twierdzą, że lepiej zapobiegać paradontozie, niż ją leczyć. Pacjenci zachęcani są do regularnych wizyt u dentysty i korzystania z pakietów higienizacyjnych. Mobilizują do tego konkurencyjne ceny usług oraz sympatyczny personel gabinetu.

Opracowanie:
Biała Podlaska, Warszawska 4 lok. 12
tel. 601 920 917
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz