Artykuł sponsorowany

Laser frakcyjny CO2 w medycynie estetycznej

Laser frakcyjny CO2 w medycynie estetycznej

Zabiegi laserem frakcyjnym stosowane są w medycynie estetycznej w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry. Najczęściej lasera CO2 używa się do usuwania blizn potrądzikowych, jednak daje on doskonałe rezultaty również w walce z utratą jędrności, przebarwieniami, rozstępami i innymi niedoskonałościami skóry. Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu oraz jego możliwościom.

Wykorzystanie lasera frakcyjnego w gabinetach medycyny estetycznej pozwala uniknąć sięgania po bardziej inwazyjne metody, zapewniając jednocześnie uzyskanie widocznych rezultatów terapii. Jak to możliwe?

Działanie lasera frakcyjnego

Podczas pracy lasera frakcyjnego emitowana jest wiązka CO2, czyli dwutlenku węgla, którą lekarz kieruje na miejsca poddawane terapii. CO2 powoduje miejscowe uszkodzenia tkanek, co inicjuje naturalny proces koagulacji w skórze pacjenta. Oznacza to, że w komórkach dochodzi do intensywnego zwiększenia produkcji kolagenu, czego efektem jest wygładzenie i ujędrnienie skóry – wyjaśnia nasz rozmówca z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Tesoro Clinik we Wrocławiu.

Wyróżnia się dwa rodzaje urządzeń CO2: lasery ablacyjne i nieablacyjne. Różnią się one sposobem oddziaływania na skórę pacjenta, a w konsekwencji czasem niezbędnym do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Laser frakcyjny ablacyjny oddziałuje na skórę łącznie z naskórkiem. Mikrouszkodzenia powstają więc na powierzchniowej warstwie skóry, co daje szansę uzyskania najszybszych i najbardziej widocznych rezultatów. Laser nieablacyjny oddziałuje wyłącznie na głębsze warstwy skóry. Wiązka laserowa przenika w głąb tkanek i mocno je podgrzewa. Choć ten typ laseroterapii jest mniej inwazyjny, daje mniej spektakularne efekty, a do ich uzyskania potrzeba więcej czasu (zwykle serii 3-5 zabiegów).

Zastosowanie lasera frakcyjnego

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, laser frakcyjny najczęściej stosowany jest w celu usuwania zmarszczek i blizn potrądzikowych na twarzy. Zabiegom laserowym można poddawać jednak nie tylko cerę. Laser pozwala też usuwać problemy pojawiające się w innych obszarach ciała, np. na szyi i dekolcie czy na dłoniach.

Laser jest przydatnym narzędziem w leczeniu rozmaitych zmian skórnych. Przychodzi z pomocą np. gdy chcemy szybko pozbyć się brodawek wirusowych (częste kurzajki, brodawki w przebiegu zarażenia wirusem HPV) oraz łojotokowych, zmian pigmentowych (rozmaite przebarwienia), znamion i pieprzyków.

Rozważając zabieg laserem frakcyjnym, warto rozejrzeć się za sprawdzonym gabinetem medycyny estetycznej. Trzeba też pamiętać, że każdy zabieg tego typu powinien być poprzedzony profesjonalną konsultacją z lekarzem dermatologiem.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz