Materiał Partnera

Lampy marynistyczne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Lampy marynistyczne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Styl marynistyczny to ciekawy sposób na aranżację wnętrz. Jego zalety doceniają również ci, którzy z morzem i długimi rejsami statkiem nie mają nic wspólnego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by taki właśnie klimat wprowadzić do naszego domu lub pensjonatu. Styl marynistyczny wyróżnia się świeżymi, morskimi barwami i zastosowywaniem interesujących gadżetów nawiązujących do życia na statku. Jednym z nich są lampy na kole sterowym. Gdzie będą prezentować się najlepiej?

Domek letniskowy nad wodą

Każdy, kto posiada domek letniskowy nad jeziorem lub morzem, pragnie urządzić go tak, by wystrój nawiązywał do otoczenia za oknem i sprzyjał wypoczynkowi na łonie natury. Nawet, jeśli miejsce, w którym mieszkamy na co dzień posiada raczej nowoczesną aranżację, w domku wakacyjnym warto zadbać o prawdziwie marynistyczną atmosferę. Pomocne w tym będą naturalne materiały wykończeniowe, wśród których prym od dawna wiedzie drewno. Zarówno do tego właśnie surowca, jak i całościowej aranżacji, idealnie pasować będzie lampa na kole sterowym. Dobrze jest umieścić ją w centralnej części największego pomieszczenia w domku, by równomiernie je oświetlała. Oprócz swojej głównej funkcji, lampa marynistyczna stanowić będzie wspaniałą ozdobę wnętrza, obok której nikt nie przejdzie obojętnie.

Niebanalna ozdoba salonu lub jadalni

Nawet, jeśli nie bywamy regularnie nad wodą, możemy pozwolić sobie na marynistyczne szaleństwo we własnych czterech ścianach. To właśnie określone barwy takie jak błękit, biel, odcienie piasku, brązu i odpowiednie dodatki sprawią, że nawet w domu przez cały rok będziemy czuć się jak na wakacjach. Jak przekonuje przedstawiciel z firmy Decora24 – idealnym uzupełnieniem do salonu zaaranżowanego w stylu marynistycznym będzie lampa na kole sterowym. Wnętrze można również wzbogacić o zegar utrzymany w podobnym klimacie.

Lampa marynistyczna sprawdzi się także w jadalni. Warto umieścić ją zaraz nad stołem, co jest jednocześnie bardzo ciekawym i praktycznym zabiegiem aranżacyjnym. Jeden szczegół, a diametralnie odmienia całe wnętrze i nadaje mu określonego charakteru.

Idealny dodatek dla hoteli, restauracji i pensjonatów

Wszelkie motywy marynistyczne są mile widziane w hotelach, restauracjach i pensjonatach zlokalizowanych nad morzem, choć nie tylko. Wiele placówek użyteczności publicznej utrzymanych jest w typowo morskim klimacie, a co za tym idzie – potrzebuje wysokiej jakości, autentycznego wyposażenia, stworzonego ręką fachowca. I w tym przypadku lampy na kole sterowym cieszą się największym zainteresowaniem przedsiębiorców, podobnie zresztą jak same koła sterowe, które najczęściej pełnią rolę ściennych dekoracji. Są to bowiem elementy, które jednoznacznie kojarzą się z morską przygodą, którą – w głębi duszy- pragnie przeżyć niejeden z nas.

Opracowanie:
Sucha Beskidzka, Makowska 14
tel. 515 314 661
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz