Materiał Partnera

"Lampy i gniazdka" – oświetlenie idealnie dopasowane do Twojego domu

Każdy, kto stanął przed zadaniem planowania wystroju wnętrz, wie, że nie jest to łatwe. Nawet pozornie najmniejszy szczegół może mieć ogromne znaczenie dla ostatecznej funkcjonalności lub estetyki pomieszczenia. Właśnie tak jest w przypadku oświetlenia, które odgrywa znacznie większą rolę niż tylko zapewnienie światła. Decyzję dodatkowo utrudnia bogaty asortyment sklepów takich jak "Lampy i gniazdka". Jak wybrać oświetlenie wewnętrzne? Co jest ważne?

Oświetlenie a styl wnętrz

Wszelkiego rodzaju lampy, nawet te o niewielkich rozmiarach, są istotnym dopełnieniem aranżacji wnętrz. Znajdują się w każdym pomieszczeniu, zazwyczaj też w ich centralnym punkcie. Dlatego jedną z pierwszych kwestii, na którą zwraca się uwagę podczas zakupu oświetlenia, jest wygląd i design lamp. Muszą być one dopasowane do stylu, w jakim utrzymany jest wystrój danego pomieszczenia, tak aby tworzyć spójną całość. Na szczęście bogaty asortyment sklepu z artykułami oświetleniowymi "Lampy i gniazdka" sprawia, że znalezienie idealnej lampy to żaden problem. Oferta obejmuje m.in.:

  • lampy wiszące,
  • lampy stołowe,
  • żyrandole,
  • kinkiety,
  • lampy sufitowe,
  • plafony,
  • oświetlenie szynowe.

Z kolei wszystkie typy lamp dodatkowo dostępne są w wielu różnych stylach. Znaleźć można modele pasujące do wnętrz: minimalistycznych, klasycznych, nowoczesnych, skandynawskich, industrialnych czy eklektycznych.

Modnie, ale też funkcjonalnie

Niemniej jednak chociaż design lamp ma bardzo duże znaczenie, równie ważna jest ich funkcjonalność. W końcu głównym zadaniem oświetlenia jest dostarczenie optymalnej ilości światła. A jaka jest ta optymalna ilość? To zależy od specyfiki i przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń. Tak więc, chociażby do kuchni, gdzie wykonywanych jest wiele czynności związanych z gotowaniem, należy oprócz lampy głównej doświetlić blat roboczy i kuchenkę. W tym celu doskonale sprawdzi się oferowane przez sklep "Lampy i gniazdka" oświetlenie punktowe takie jak np. lampy wpuszczone czy też reflektory lub lampy szynowe. Salon to natomiast miejsce, w którym wykonujemy wiele różnych czynności – oglądamy telewizję, przyjmujemy gości, odpoczywamy. Dlatego warto zamontować oświetlenie zróżnicowane, pozwalające regulować stopień zaciemnienia.

Kwestie techniczne

Niezwykle istotne dla estetyki, ale też funkcjonalności oświetlenia są kwestie techniczne. Chodzi tu na przykład o barwę światła – ciepłą lub zimną, a także typ i moc żarówek. W ostatnim czasie, dzięki swojej wydajności i oszczędności energii, najpopularniejsze stały się żarówki LED. Jednak asortyment sklepu "Lampy i gniazdka" jest znacznie większy, dzięki czemu każdy znajdzie spełniające wszelkie potrzeby lampy oraz pozostałe artykuły oświetleniowe.

Opracowanie:
Białystok, Kordiana 20
tel. 605 334 044
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz