Materiał Partnera

Lampa solna to idealne oświetlenie do pokoju małego dziecka

Lampa solna to idealne oświetlenie do pokoju małego dziecka

Pojawienie się małego dziecka w rodzinie to wielkie wydarzenie. Chcemy zapewnić maluchowi jak najbardziej komfortowe warunki do rozwoju, tak aby otoczenie sprzyjało zdrowiu i było miejscem przyjemnego spędzania czasu. Jednym ze sposobów na to, aby pokój małego dziecka był miejscem z dobrą atmosferą, jest lampa solna. Jakie są jej właściwości i dlaczego warto umieścić ją w pokoju małego dziecka?

Rola oświetlenia w pokoju małego dziecka

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w całym domu, ale szczególnie istotne jest w pokoju dziecięcym. Światło daje maluchowi poczucie bezpieczeństwa, podczas gdy mrok często wywołuje strach. Rozbudzona dziecięca wyobraźnia dostrzega w niewyraźnych kształtach straszydła i potwory. Nawet niewielka lampka nocna łagodnie rozświetlająca pokój może sprawić, że strachy znikną, a jednocześnie sen pozostanie niezakłócony.

Wiele maluchów chce spać przy zapalonym świetle – mówi specjalista z firmy Latkowski Lampy solne. – Tymczasem melatonina, czyli hormon regulujący sen, wytwarza się, gdy jest ciemno. Dlatego światła nie może być za dużo. Z drugiej strony zupełna ciemność też nie sprzyja zasypianiu, gdy dziecko się boi. Dlatego lampka nocna nie może emitować zbyt mocnego światła. Dobrze też, jeżeli jego barwa jest łagodna i wyciszająca, a nie pobudzająca.

Ciekawym rozwiązaniem zamiast typowej lampki nocnej jest lampa solna, nie tylko ze względu na łagodne światło o niewielkim natężeniu i pięknym rozproszeniu. Lampy solne mają wyjątkowe właściwości i wpływają dodatnio na mikroklimat we wnętrzu.

Dlaczego warto postawić lampę solną w pokoju małego dziecka?

Lampa solna sprawdzi się doskonale w pokoju małego dziecka zarówno jako źródło światła, jak i jonizator powietrza. Na co dzień przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach. Nawet gdy wietrzymy, powietrze nie jest tak świeże i zdrowe, jak na zewnątrz. Swoje trzy grosze dokładają do tego urządzenia elektroniczne, które zaburzają równowagę jonową powietrza.

Przypomnij sobie, jak pachnie powietrze po wiosennej burzy. Jego wyjątkowa świeżość to zasługa równowagi jonowej. Jony to cząsteczki o określonym ładunku – dodatnim lub ujemnym. Przewaga którychś z nich wpływa niekorzystnie na nasze samopoczucie, co objawia się jako chroniczne zmęczenie i pogorszenie jakości snu.

Można poprawić powietrze w domu, stosując lampę solną. Emituje ona jony ujemne, które równoważą jony dodatnie tworzące tzw. smog elektryczny, za którego powstawanie odpowiadają nasze urządzenia elektroniczne i klimatyzatory. Zapewne chcesz dla swojego malucha jak najlepiej. Zacznij więc od podstaw i zapewnij mu zdrowe powietrze tam, gdzie najczęściej przebywa.

Lampy solne oddziałują też przez kolory. Dostępne są modele emitujące światło w różnych barwach: morelowej, pomarańczowej, białej czy czerwonej. W pokoju dziecka szczególnie sprawdzi się światło pomarańczowe, doskonale imitujące światło słoneczne. Działa odprężająco, wycisza i pomaga się skoncentrować.

Oceń artykuł (4)
4.3
Komentarze
Dodaj komentarz