Materiał Partnera

Lakierowanie autobusów i samochodów ciężarowych – renowacja karoserii krok po kroku

Lakierowanie autobusów i samochodów ciężarowych – renowacja karoserii krok po kroku

W przypadku każdego pojazdu ważna jest nie tylko jego sprawność techniczna, ale też wygląd. Dotyczy to również autobusów – błyszcząca karoseria stanowi zapowiedź komfortowej podróży, a jednocześnie może przedstawiać treści reklamujące usługi przewoźnika. Dowiedz się, jak wyglądają prace blacharsko-lakiernicze w przypadku wielkogabarytowych pojazdów.

Dlaczego warto odnawiać karoserię pojazdów wielkogabarytowych?

Wygląd zewnętrzny pojazdu to jego wizytówka. Dlatego ma tak duże znaczenie szczególnie w przypadku przewoźników zajmujących się transportem osobowym. Eleganckie, czyste,   zadbane autobusy i autokary zachęcają do podróży oraz świadczą o renomie przedsiębiorstwa.

Wśród przewoźników autokarowych niezwykle ważny jest też branding, czyli oznaczenie pojazdów poprzez jednolitą kolorystykę czy wzór karoserii. W przypadku rozbudowy floty konieczne będą więc prace blacharsko-lakiernicze. Tym najlepiej zajmie się warsztat wyspecjalizowany w obsłudze dużych pojazdów.

Karoseria jak nowa – lakierowanie krok po kroku

Jak przebiegają prace lakiernicze w przypadku dużych pojazdów? Jak wyjaśnia przedstawiciel Serwisu Jaworscy: Lakierowanie karoserii to wieloetapowy proces, który wymaga bardzo dużej precyzji, uwagi i zaangażowania. W celu zapewnienia najlepszych rezultatów każdy trafiający do nas pojazd traktujemy indywidualnie. Każdorazowo jednak przed lakierowaniem trzeba odpowiednio przygotować powierzchnię – my w tym celu stosujemy przede wszystkim bezpieczną i skuteczną technikę śrutowania – a po zakończeniu nakładania koloru odpowiednio go utrwalić i zabezpieczyć.

Do etapów, których nie można pominąć podczas prac lakierniczych, należą:

  • dokładne usunięcie starych powłok lakierniczych,
  • umycie i odtłuszczenie powierzchni,
  • usunięcie wszelkich pyłów i pozostałych zanieczyszczeń,
  • nałożenie podkładu lakierniczego,
  • ponowne oczyszczenie powierzchni po wyschnięciu podkładu,
  • nałożenie lakieru kolorowego (w jednej lub kilku warstwach),
  • wygładzenie i wyczyszczenie powierzchni,
  • nałożenie zabezpieczającego lakieru bezbarwnego.

Prace lakiernicze wymagają też odpowiednich warunków. Powinny być wykonywane na terenach zamkniętych, tak aby ograniczyć ryzyko przyklejania się zanieczyszczeń do świeżo pomalowanej powierzchni. Dlatego lakierowanie autobusów należy zlecać tylko specjalistom, którzy dysponują odpowiednim zapleczem. Istotny jest też profesjonalny sprzęt. Wydajna śrutownica pozwoli szybko i dokładnie pozbyć się starych warstw lakieru, a odpowiedni pistolet lakierniczy rozprowadzi farbę równomiernie, niezależnie od kształtu powierzchni. Niezmiernie ważna jest też wprawa fachowca, dlatego zawsze wybieraj usługi profesjonalistów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz