Materiał Partnera

Łączniki do płyt OSB - jak ułatwiają montaż

Łączniki do płyt OSB - jak ułatwiają montaż

Nie da się ukryć, że płyty OSB cieszą się coraz większą popularnością. Z powodzeniem wypierają inny materiały o podobnych parametrach. Aby jednak w 100% spełniły swoje funkcje, muszą być odpowiednio połączone. Choć istnieje wiele sposobów, jednym z najlepszych jest zastosowanie odpowiednich łączników. Wspomniany produkt ma wiele zalet, dzięki którym jest ceniony przez użytkowników.

Dlaczego warto zastosować płytę OSB

Płyta OSB to materiał, który doskonale nadaje się do tworzenia lekkiej zabudowy. Można ją zastosować np. do stworzenia ścian, podłóg, poszycia dachowego, stropów i sufitów. Doskonale sprawdza się w budownictwie drewnianym. Aby jednak spełniała swoją funkcję, należy ją odpowiednio zespolić. Pomóc w tym mogą specjalne łączniki do drewna, które pozwalają mieć pewność, że produkt nie będzie się przesuwał. 

Jakie łączniki do płyt OSB będą najlepsze?

Na rynku, poza płytami z piórowspustem, istnieją jedynie dwa produkty, którymi można z powodzeniem zespolić płyty OSB ze sobą. Należą do nich wkręty oraz wspomniane wyżej łączniki. Nie ulega wątpliwości, że najlepszym sposobem na prawidłowe połączenie płyt OSB będą wspomniane wyżej specjalne łączniki w kształcie litery H. Dlaczego warto je wykorzystać? Łącznik zapewnia stabilną 3mm szczelinę dylatacyjną pomiędzy płytami, co zapobiega stykaniu i ścieraniu się czoła płyt. Co więcej, użytkownicy powinni zwrócić uwagę na specjalny otwór w łączniku, który pozwala dodatkowo przymocować łącznik przy użyciu gwoździa. Dzięki temu mogą łączyć płyty OSB nawet na bardzo stromych dachach, a także pionowych ścianach.

Aby płyty były idealnie połączone, trzeba zastosować łączniki. Rozwiązanie to pozwala sporo zaoszczędzić, ponieważ nie trzeba płyt OSB łączyć na podporach. Dzięki temu płyt nie trzeba docinać, co oznacza brak odpadów, a tym samym niższe koszty. Co więcej wykorzystanie łącznika płyt OSB do montażu eliminuje ryzyko klawiszowania płyt.  Więcej informacji na ten temat można uzyskać od pracowników firmy Merit-F, którzy zajmują się produkcją i dystrybucją tego rodzaju asortymentu. Ich wiedza i doświadczenie sprawiają, że łączenie płyt OSB przestaje być tajemnicą.

Warto mieć na uwadze, że użycie wspomnianych łączników jest jednym ze sposobów szybkiego łączenia płyt OSB. Dzięki nim fachowcy nie muszą martwić się o możliwość zniszczenia płyty. Okazuje się bowiem, że wspomniane klawiszowanie staję się często powodem nieuznawanych przez producenta reklamacji. Warto zatem zapoznać się z prawidłowym montażem produktu oraz sposobami, które go ułatwią. Klipsy typu H są na pewno jednym z nich. Dobrze jest o tym pamiętać.

Opracowanie:
Warszawa, Wielkiego Dębu 23
tel. 22 614 48 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz