Artykuł sponsorowany

Łączenia w instalacjach

Łączenia w instalacjach

Instalacje grzewcze, sanitarne czy gazowe to skomplikowane układy rur i elementów wymagających konkretnego typu i rozmiaru łączników. Wybór odpowiedniego elementu łączącego ma znaczenie dla bezpieczeństwa oraz prawidłowego funkcjonowania instalacji oraz wszystkich układów, które tworzą. Jakie są najpopularniejsze łączenia i jakie łączniki są dziś wykorzystywane najczęściej?

Przedsiębiorstwo IBP Instalfittings sp. z o.o. to firma, która od ponad 20 lat zajmuje się produkcją łączników do instalacji grzewczych, gazowych i sanitarnych. Lata doświadczeń na rynku oraz produkcja elementów wysokiej jakości pozwoliły zdobyć nam certyfikaty Conex i Bänninger a także wielu zadowolonych klientów. Praca z przedstawicielami różnorodnych branż pozwoliła nam wyspecjalizować się w najbardziej popularnych metodach łączenia rur w instalacjach.

Metody łączenia rur

Instalacje pełnią ważne role w funkcjonowaniu całych przedsiębiorstw, domów, procesach produkcji czy choćby pojedynczych maszyn wykorzystywanych w przemyśle. Ich podstawę stanowią przede wszystkim rury, które trzeba ze sobą połączyć w sposób stabilny oraz odpowiedni dla ich rozmiaru, funkcji czy miejsca, w jakim się znajdują. Metoda ich łączenia zależy także, a może przede wszystkim, od materiału, z jakiego wykonano te rury. Łączenia mogą być na stałe lub tymczasowe umożliwiające wielokrotne łączenie i rozłączanie. Główne metody łączenia to skręcanie, gwintowanie, zaprasowywanie, lutowanie, zaciskanie oraz klejenie. W przypadku rur stalowych, które wciąż są bardzo popularne w większości instalacji wykorzystuje się przede wszystkim gwintowanie. Potrzebne są tu jednak specjalne narzędzia i maszyny np. gwintownice, rowkarki. W przypadku rur miedzianych specjaliści zalecają korzystać z lutowania np. miękkiego (przy instalacji z zimną wodą) lub twardego (instalacje gazowe, C.O.). Przy coraz bardziej popularnych rurach z tworzywa sztucznego popularne jest klejenie, zaciskanie lub zaprasowywanie, zgrzewanie lub skręcanie. Przy każdej z tej opcji podstawą pracy są odpowiednie łączniki!

Łączniki do zadań specjalnych

Jeśli chcemy, aby skręcenie czy zaciskanie przedłużyło żywotność naszej instalacji a nie zaszkodziło jej funkcjonowaniu do wykonania łączenia potrzebny jest pracownik z odpowiednim przeszkoleniem i wiedzą, wysokiej jakości sprzęt oraz elementy łączące. Korzystając z naszej oferty mają Państwo pewność, że wykorzystane produkty posłużą przez wiele lat! Oferujemy między innymi serię łączników do zaprasowywania szczękami o profilu B wyprodukowane z wytrzymałej stali nierdzewnej (>B< Press Inox), serię 3000 z brązu, o średnicy 1/4’-4’ do skręcania rur czy serię 4000 o podobnej charakterystyce przeznaczone do lutowania kapilarnego na miękko lub twardo. Zajmujemy się również produkcją łączników niestandardowych, dlatego zapraszamy do kontaktu i konsultacji Państwa zamówienia! Do każdego zlecenia oraz klienta podchodzimy indywidualnie oferując rozwiązania wysokiej jakości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz