Materiał Partnera

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze każdego z nas, dlatego też jest w pełni bezpiecznym i biokompatybilnym wypełniaczem stosowanym w medycynie estetycznej. Z wiekiem jego ilość w skórze zmniejsza się, co powoduje powstanie zmarszczek czy utratę gęstości skóry. Za pomocą kwasu hialuronowego możemy jednak cofnąć czas. W jaki sposób stosuje się go w medycynie estetycznej?

Kwas hialuronowy jest substancją występująca u wszystkich organizmów żywych w takiej samej postaci – jest częścią składową naszych tkanek. Jako substancja naturalna nie powoduje reakcji obronnej naszego organizmu ani nie uczula. Z tego powodu jest doskonałym wypełniaczem bruzd i zmarszczek, chętnie stosowanym w medycynie estetycznej.

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy posiada zdolność wiązania wody większej niż jego własna masa, nawet do czterech tysięcy razy! Stanowi również naturalną barierę ochronną skóry chroniącą przed infekcjami bakteryjnymi oraz łączy cząsteczki kolagenu oraz elastyny w skórze właściwej. Niestety jest on metabolizowany przez nasz organizm, w związku z czym z wiekiem jego ilość maleje. Efekty zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego są długotrwałe, ale niestety nie permanentne – z czasem trzeba je powtórzyć.

Odmłódź się o kilka lat

Kwa hialuronowy jet stosowany w medycynie estetycznej przede wszystkim do wypełniania zmarszczek i bruzd. Jest również doskonały do zabiegów wypełniania miejsc, w którym nasze tkanki utraciły gęstość, na przykład policzków czy skroni. Za jego pomocą można wymodelować twarz, wygładzić zmarszczki czy podnieść kąciki ust.

Ze względu na swoje naturalne pochodzenie oraz zdolność wiązania wody, kwas hialuronowy delikatnie i naturalnie wypełnia miejsca, w które zostaje wstrzyknięty. Twarz wygląda na młodszą, bardziej promienną i jest lepiej nawilżona. Nie musimy obawiać się reakcji alergicznej, a dzięki zastosowaniu bardzo cienkich igieł do jego iniekcji już po kilku godzinach od zabiegu znika zaczerwienienie czy obrzęk, a sam zabieg jest niemal bezbolesny.

Powiększenie ust lub modelowanie nosa? Czemu nie!

Kwas hialuronowy może również służyć do powiększania ust lub modelowania niektórych części ciała, takich jak na przykład nos. Nieestetyczny garbek można zlikwidować za pomocą kilku iniekcji. Za pomocą kwasu hialuronowego można również wykonać inne, nieinwazyjne zabiegi, takie jak lifting twarzy

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego możemy cofnąć czas, wyglądać młodziej, a nawet zlikwidować niedoskonałości. Ze względu na swoje właściwości oraz niemal zminimalizowane ryzyko skutków ubocznych przy jego stosowaniu jest niezastąpionym produktem używanym w medycynie estetycznej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz