Materiał Partnera

Kursy organizowane przez ośrodki szkoleniowe dla psów

Kursy organizowane przez ośrodki szkoleniowe dla psów

Właściwe wychowanie psa nie jest zadaniem prostym – wymaga przede wszystkim cierpliwości oraz odpowiedniej wiedzy. Dysponują nią specjaliści z dobrych ośrodków szkoleniowych dla psów, którzy w ramach organizowanych kursów są w stanie zadbać o zbudowanie trwałej więzi między czworonogiem, a jego właścicielem. Zajęcia organizowane są zarówno dla szczeniąt, jak i dorosłych psów.

Posłuszny pies

W specjalistycznym ośrodku szkoleniowym dla psów warto odbyć kurs podstawowy z zakresu posłuszeństwa. Na odpowiednio prowadzonych zajęciach specjaliści nauczą czworonoga koncentracji na właścicielu w obecności innych ludzi i psów, dzięki czemu będzie on zawsze reagował na komendy wydawane przez opiekuna i stanie się wiernym towarzyszem. Tego typu kurs obejmuje wyciszanie emocji u psa, ale także naukę podstawowych komend, takich jak np. waruj, leżeć, siad. Dzięki metodom wychowawczym stosowanym przez profesjonalistów czworonogi po odbyciu szkolenia w zakresie podstawowego posłuszeństwa uczą się bawić zabawkami, aportować i chodzić na luźnej smyczy. Warto wybrać specjalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i kwalifikacjom wiedzą, w jaki sposób poradzić sobie nawet z psami o trudnym charakterze. Ośrodek szkoleniowy Baritus to miejsce, w którym realizowane są też kursy specjalistyczne, których stopień zaawansowania jest adekwatny do umiejętności psa oraz przebytych uprzednio szkoleń.

Agility i obrona

W ramach organizowanych w specjalistycznych ośrodkach szkoleniowych kursów pies może też odbyć zajęcia z zakresu agility. Oznacza to pokonywanie przeszkód w określonym czasie w formie wyścigu, co nie tylko zmusza psa do wysiłku intelektualnego i fizycznego, ale też pełnej współpracy z opiekunem. Znacząco wpływa to na wzmocnienie zaufania między właścicielem i zwierzęciem, buduje między nimi pozytywną relację opartą na zabawie i współzawodnictwie. Pies prowadzony jest bowiem podczas pokonywania przeszkód gestami i głosem opiekuna, co trenowane jest na szkoleniach z zakresu agility realizowanych w ośrodkach szkoleniowych dla psów. Tego typu placówki organizują także zajęcia z zakresu obrony. Szkolenie obrończe wpływa na zwiększenie pewności siebie czworonoga, który ponadto staje się bardziej wyczulony na elementy otoczenia. Należy jednak podkreślić, że taki kurs nie uczy psa agresji, a jedynie umiejętności obrony przewodnika. Profesjonaliści w ramach świadczonych usług mogą również przygotować zwierzę do wzięcia udziału w wystawach. W tym celu należy wziąć udział w zajęciach indywidualnych, których program pozwoli na doskonałe zaprezentowanie atutów psa na wystawie.

Opracowanie:
Warszawa, Szczawnicka 12A
tel. 602 661 355
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz