Materiał Partnera

Kursy kwalifikacyjne i zawodowe dla dorosłych

Kursy kwalifikacyjne i zawodowe dla dorosłych

Ludzie w każdym wieku mogą podjąć się naukę nowych zagadnień lub rozszerzyć swoje kompetencje zawodowe. Różnego rodzaju kursy kwalifikacyjne i zawodowe, kierowane do osób pełnoletnich są znakomitym sposobem na zdobycie upragnionego zawodu lub poszerzenie swoich kompetencji. Ośrodki zajmujące się szkoleniem osób dorosłych posiadają bogatą ofertą edukacyjną. W tym artykule znajdą Państwo informacje o najpopularniejszych kursach i metodach nauczania.

Kursy zawodowe i warsztaty

Wszystkie osoby pragnące rozwijać się zawodowo, szukające nowych ścieżek kariery czy chcące dostosować się do aktualnego rynku pracy, powinny zainteresować się różnego rodzaju kursami, szkoleniami oraz warsztatami zawodowymi skierowanymi do dorosłych. Placówki zajmujące się szkoleniem osób pełnoletnich posiadają w swojej ofercie edukacyjnej szkolenia przyuczające i przygotowujące do wykonywania zawodu. Kursy i warsztaty pozwalają również zdobyć uprawnienia do wykonywania specjalistycznych zadań. Szkolenia i kursy dopasowane do potrzeb rynku pracy gwarantują, że czas poświęcony na zdobycie nowych kwalifikacji nie pójdzie na marne.

Dużą popularnością cieszą się kursy kwalifikacyjne oraz kursy zawodowe w takich zawodach jak:

  • fryzjer,
  • kucharz,
  • murarz-tynkarz,
  • mechanik pojazdów samochodowych,
  • blacharz samochodowy,
  • ślusarz,
  • cieśla,
  • zbrojarz-betoniarz.

Ukończenie kursu jest warunkiem przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w danym zawodzie. Zdanie egzaminu pozwala uzyskać wykształcenie równoważne z ukończeniem szkoły zawodowej, średniej lub policealnej.

Sposoby nauczania

Profesjonalne ośrodki kształcenia dorosłych z pełnym zaangażowaniem podchodzą do wszystkich kwestii związanych z nauczaniem dorosłych. Odpowiednio wykwalifikowana kadra daje gwarancje, że kursy, warsztaty i szkolenia będą przeprowadzane zgodnie z wcześniej przygotowanym programem. Sposób przekazywania wiedzy  musi być dostosowany do omawianych zagadnień oraz oczekiwań osób uczęszczających na dany kurs. Program szkoleniowy powinien być dostosowany do aktualnych potrzeb rynku oraz wszelkich zmian na nim zachodzących. Weryfikacja przeprowadzona przez instytucje sprawujące nadzór nad prawidłową realizacją procesu kształcenia daje gwarancję, że dany ośrodek szkolenia spełnia odpowiednie standardy. Celem szkoleń i kursów zawodowych jest przygotowanie do funkcjonowania w gospodarce rynkowej oraz kreowanie postaw przedsiębiorczych. Wybierając ośrodek szkolenia osób dorosłych, należy zwrócić uwagę na jego ofertę oraz uprawnienia. Najlepszą gwarancją wysokiego poziomu usług szkoleniowych są certyfikaty i uprawnienia potwierdzone licznymi referencjami.

Gdzie zgłosić się na kurs dla dorosłych?

Na ryku znajdziemy wiele szkół dla dorosłych, czy też pojedynczych kursów zawodowych, ale nie zawsze ich poziom będzie spełniał odpowiednie wymagania. Skorzystanie z usług nieprofesjonalnej szkoły dla dorosłych, nieposiadającej odpowiednich certyfikatów i przygotowania do kształcenia dorosłych, często uniemożliwi zdanie późniejszego egzaminu zawodowego. Dlatego najlepiej korzystać z oferty edukacyjnej takich placówek jak Ośrodek Kształcenia Zawodowego Profesja, który został wpisany do rejestru instytucji szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie. Usługi edukacyjne dla dorosłych wymagają odpowiedniego zaplecza organizacyjno-technicznego oraz pomieszczeń dydaktycznych, a także kadry nauczycieli i szkoleniowców posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz