Materiał Partnera

Kurs kitesurfingu wspaniałym pomysłem na udane wakacje

Kurs kitesurfingu wspaniałym pomysłem na udane wakacje

„Wakacje, znów będą wakacje, na pewno mam rację – wakacje będą znów!” – śpiewali członkowie kabaretu OT.TO. I mieli rację, bo wakacje ponownie zbliżają się wielkimi krokami. Czy zastanawiałeś się już w jaki sposób wykorzystasz ten wolny czas? Planujesz pobyt nad morzem, ale nie chcesz całymi dniami wygrzewać się na plaży? Jeśli chcesz zrobić coś ciekawego – zafunduj sobie kurs kitesurfingu!

Dlaczego kitesurfing?

Wolisz spędzić czas aktywnie niż całymi dniami leżeć na plaży? Jeśli masz ochotę zrobić coś nowego, ciekawego a dodatkowo kochasz wodę i wiatr – kitesurfing jest specjalnie dla Ciebie! Do uprawiania tego sportu niezbędna jest deska z przymocowanym do niej latawcem, ogromne chęci i dobre miejsce. Doświadczeni kitesurferzy polecają duże akweny, które zapewniają odpowiednie warunki wiatrowe, a także – ze względu na optymalną ilość miejsca – są bardziej bezpieczne. 

O tym, że warto wybrać kitesurfing, przekonuje specjalista ze szkoły Kiwi Kite: jest to fantastyczny sport dla każdej osoby, ponieważ nie wymaga nadzwyczajnej kondycji ani umiejętności. Jedyne co jest niezbędne do tego by zacząć, to dobre chęci! Kitesurfing jest sportem bezpiecznym, a co najważniejsze – łatwym. Jego uprawianie pozwala na aktywny wypoczynek przy pięknej pogodzie i dostarcza samych przyjemności.

Jak wygląda kurs kitesurfingu?

Kurs kitesurfingu obejmuje zarówno przygotowanie teoretyczne (budowa latawca, podstawy sterowania, ocena warunków, zasady bezpieczeństwa), jak także praktyczne. Na kompleksowe szkolenie składają się trzy etapy:

1. poziom I – nauka sterowania oraz bezpiecznego posługiwania się małym latawcem na lądzie i w wodzie. Szkolenie na tym etapie trwa zazwyczaj ok. 4-5 godzin.

2. Poziom II – nauka startów z deską, która trwa ok. 4-5 godzin.

3. Poziom III – nauka samodzielnego wypływania na wiatr i powrotu, robienia zwrotów na wodzie, wykonanie pierwszego skoku. Szkolenie na tym poziomie, mające na celu doszlifowanie nabytych wcześniej umiejętności, trwa najczęściej ok. 3-4 godzin.

To czy wybierzesz pełen pakiet, czy ograniczysz się do jednego poziomu, zależy tylko od Ciebie. Warto mieć na uwadze, że po ukończeniu kompleksowego kursu kitesurfingu otrzymujesz legitymację IKO (międzynarodowej organizacji International Kiteboarding Organization), która jest potwierdzeniem zdobytych umiejętności. Dodatkowo, posiadanie dokumentu pozwala na wypożyczanie sprzętu do uprawiania tego sportu na całym świecie. Najważniejszą kwestią jest wybranie dobrej szkoły kitesurfingu, zatrudniającej doświadczonych instruktorów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz