Materiał Partnera

Kuracje i zabiegi w nowoczesnych hotelach

Kuracje i zabiegi w nowoczesnych hotelach

Wypoczynek w doskonale położonym i świetnie wyposażonym kurorcie to jedna z często wybieranych opcji na spędzanie wolnego czasu. Warto jednak dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego miejsca i wybrać wyjątkowy hotel oferujący swoim gościom szereg zabiegów i kuracji. W ten sposób można w pełni zregenerować się zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Pomoc w wielu dolegliwościach

Nowoczesne hotele nie spełniają już jedynie funkcji noclegowej – oferta rozbudowanych i doskonale wyposażonych kompleksów jest niezwykle szeroka i obejmuje wiele różnego rodzaju kuracji wspomagających leczenie poszczególnych schorzeń. Zabiegi rehabilitacyjne oferowane przez Park Hotel KUR & SPA wspomagają rekonwalescencję po wypadkach czy innych zdarzeniach powodujących uszczerbek na zdrowiu. Specjalistyczne kuracje wspomagają leczenie chorób reumatycznych, takich jak np. osteoporoza, choroby zwyrodnieniowe stawów czy dna moczowa. Dostępne w renomowanych kompleksach hotelowych zabiegi z powodzeniem pomagają w eliminacji schorzeń związanych z układem krążenia, chorób neurologicznych czy układu ruchu. Powszechne bóle kręgosłupa czy stawów mogą być niezwykle uciążliwe w życiu codziennym, dlatego warto skorzystać z kuracji realizowanych przez wykwalifikowanych profesjonalistów. Zajmą się oni także osobami z zaburzeniami przemiany materii. Cukrzyca, otyłość czy miażdżyca prowadzą do rozwoju wielu innych chorób i skutecznie wpływają na obniżenie jakości życia, dlatego warto połączyć relaks w luksusowym hotelu z efektywnymi zabiegami zwalczającymi tego typu problemy.

Specjalistyczne zabiegi

Pełen komfort w nowoczesnych i rozbudowanych ośrodkach można uzyskać dzięki odbyciu specjalistycznych zabiegów. Jednym z nich jest balneoterapia, którą najczęściej łączy się z wodolecznictwem. W obu przypadkach wykorzystywana jest woda – balneoterapia wykorzystuje płyny bogate w minerały w ramach kuracji pitnej, natomiast hydroterapia zwana także wodolecznictwem to terapeutyczne zastosowanie specjalnych kąpieli, polewań, zmywań czy natrysków. Dysponujące szeroką ofertą zabiegów renomowane, luksusowe hotele oferują swoim gościom także termoterapię w formie okładów parafinowych czy krioterapii miejscowej. Pracujący w nich specjaliści zajmą się wykorzystaniem prądu elektrycznego, ciepła, zimna, światła i ultradźwięków w ramach fizykoterapii czy gimnastyki leczniczej ogólnej lub indywidualnej – taka rehabilitacja ruchowa to kinezyterapia, której zabiegi również można zrealizować w doskonale wyposażonych kompleksach hotelowych. Tego typu miejsca oferują swoim gościom masaże lecznicze i różnego rodzaju formy aktywnego wypoczynku, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednią dla siebie formę relaksu.

Opracowanie:
Świeradów-Zdrój, Zielona 3
tel. 75 781 62 29
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz