Materiał Partnera

Kupujesz węgiel na zimę? Odwiedź skład opałowy FHU Danuta Korszlak!

Kupujesz węgiel na zimę? Odwiedź skład opałowy FHU Danuta Korszlak!

Zanim nadejdzie zima, dobrze jest odpowiednio zabezpieczyć się przed przyjściem mrozów. Zastanawiasz się jak zapewnić sobie ciepło na kilka długich i chłodnych miesięcy? Wybór odpowiedniego opału to kluczowa kwestia. Myślisz, co warto zakupić: węgiel, ekogroszek a może koks? Fachowym doradztwem służy skład opałowy Danuta Korszlak. Jego pracownicy z pewnością znajdą odpowiedź na Twoje pytania.

Czy warto palić węglem kamiennym? Oto jest pytanie!

Jest najtańszym opałem w Polsce i szeroko dostępnym. Węgiel kamienny, bo o nim mowa od lat cieszy się niesłabnącą popularnością i jest najczęstszym wyborem do domów jednorodzinnych. Sprzedawany jest w różnych formach:

  • kostce;

  • orzechu;

  • groszku opałowym;

  • jako miał.

Węgiel kamienny ma wysoką wartość opałową, która mieści się w przedziale 17 – 32 MJ/kg, a do tego nie zawiera dużo siarki. Jest bezpieczny dla kotłów grzewczych i przyjazny dla środowiska naturalnego. Możesz go nabyć w workach, na palecie lub luzem.

Prawidłowe przechowywanie węgla – na co zwrócić uwagę?

Węgiel kamienny najlepiej składować w piwnicy, kotłowni, a w razie braku miejsca – na dworze. Nie przetrzymuj go w domu, bo będzie brudził i pylił

 – informuje nas pracownik składu opałowego Korszlak Danuta. Mieści się on w Michałkach w województwie podlaskim.

Firma zajmuje się sprzedażą materiałów opałowych i działa na rynku od ponad 10 lat. Jej towary wyróżniają się najwyższą jakością, którą docenisz w trakcie ogrzewania nieruchomości. Konkurencyjna cena i doświadczenie to główne zalety tego przedsiębiorstwa.

Zakupu węgla najlepiej dokonać w miesiącach letnich, wtedy masz pewność, że produkt jest suchy. Wilgotne bryły trudno rozpalić. Natomiast podłoże, na którym zamierzasz go składować, powinno być odpowiednio utwardzone i zabezpieczone np. folią. Jeśli decydujesz się na umieszczenie węgla kamiennego na dworze, zanim to zrobisz, wykonaj odpowiednie zadaszenie, które chronić będzie opał przed deszczem, wiatrem, mrozem oraz błotem.

Opracowanie:
Michałki 34
tel. 602 589 364
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz