Materiał Partnera

Kupujemy pierwszy zegarek – do tysiąca złotych

Kupujemy pierwszy zegarek – do tysiąca złotych

Planując budżet na zegarek powinniśmy jasno go określić. Wykroczenie poza ramy budżetu jest bowiem bardzo łatwe – zegarki kuszą na różne sposoby, sprawiając, że łatwiej nam wyciągnąć z portfela dodatkowe pieniądze. Trzymając się budżetu możemy jednak lepiej zaplanować zakup i ostatecznie zakupić czasomierz wyższej jakości bez przepłacania. Jakie marki zegarków warto rozważyć w budżecie do tysiąca złotych?

Kupujesz pierwszy zegarek? Unikaj marek modowych

Kupując pierwszy zegarek – dla siebie lub na prezent – możemy łatwo popaść w pułapkę. Niebezpieczeństwo polega na tym, że zaplanowane na ten cel pieniądze możemy po prostu wyrzucić w błoto. Nie znając się na zegarkach możemy przeznaczyć swój budżet na czasomierz, który tylko z pozoru będzie odpowiedni.

Zasadniczo, im więcej mamy pieniędzy, tym większy stoi przed nami wybór =‐ to naturalne, bo otwierają się przed nami kolejne segmenty cenowe i produkty od bardziej uznanych producentów. Jednakże w każdym segmencie cenowym łatwo „naciąć się” na zegarek niskiej jakości, opatrzony tylko logiem znanej marki – najczęściej modowej lub tzw. mikrobrandu.

Wiele firm kojarzonych wyłącznie z odzieżą sprzedaje pod swoim szyldem czasomierze, dla których bardzo łatwo znajdziemy podobną cenowo alternatywę, wykonaną przy tym znacznie lepiej. W zegarki możemy zaopatrywać się online, np. poprzez sklep firmy Henmir – watchforyou.pl.

Najlepsze zegarki do tysiąca złotych

Jeśli nasz budżet jest mocno ograniczony, a nam marzy się wysokiej klasy zegarek, możemy rozejrzeć się za używanym. Rodzi to jednak wiele problemów związanych między innymi z koniecznością weryfikacji jego autentyczności oraz stanem – nie tylko wizualnym.

Używany zegarek mechaniczny koniecznie będziemy musieli oddać do zegarmistrza, który podejmie się jego konserwacji. Wyprodukowane przed laty czasomierze mogą ponadto nosić widoczne ślady użytkowania i oczywiście nie są objęte gwarancją producenta. Wiele z nich jest ponadto po renowacji, co oznacza, że niektóre z ich części mogą być po prostu nieoryginalne.

Dlatego znacznie bezpieczniejszą i wygodniejszą opcją przy kupowaniu pierwszego zegarka jest postawienie na nową konstrukcję – wybór używanego wymaga dużej ostrożności i wiedzy.

W segmencie do tysiąca złotych nieporównywalną jakość oferują nowe zegarki japońskie takich marek jak Seiko, Citizen, Orient, Lorus oraz Casio. Dobrym wyborem może być też szwajcarski Swatch. Niezależnie od tego, czy planujemy zakup zegarka kwarcowego czy też mechanizcnego, celując w te renomowane marki z pewnością nie zakupimy czasomierza o wątłej konstrukcji czy awaryjnego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz