Materiał Partnera

Kupno nieruchomości pod opieką doradcy – dlaczego warto?

Kupno nieruchomości pod opieką doradcy – dlaczego warto?

Zakup nieruchomości to zawsze spory wydatek. W wielu przypadkach prywatny inwestor często decyduje się na kredyt, przez co w razie ewentualnych niepowodzeń może być w poważnych tarapatach finansowych. Nieruchomość musi być więc kupiona w pełni świadomie i dopiero po dokładnych oględzinach, co pozwoli też na zweryfikowanie słuszności ceny. Jest to możliwe jedynie z fachowym doradcą – co jeszcze może dla nas zrobić?

Okiem profesjonalisty

Nierzadko ceny nieruchomości windowane są przez sprzedawców z chęci zysku, będąc nieadekwatnymi do aktualnego stanu technicznego budynku. Często maskuje się pewne niedogodności i zniszczenia, przez co inwestycja może się wydawać słuszna, jednak w dalszej eksploatacji okazuje się, że nieruchomość to budowlane nieporozumienie. Kupno zaniedbanego budynku, który nie stroni od uszkodzeń, a został jedynie w sprytny sposób zamaskowany i przygotowany do sprzedaży, przynosi ze sobą straty finansowe na różnym poziomie. Może to być bardzo dużym kłopotem w przypadku np. mieszkania czy domu. Osoba prywatna zaciąga ogromny kredyt w celu zakupu nieruchomości, a po sfinalizowaniu transakcji dopiero odkrywa niedociągnięcia – często bardzo kosztowne. Dlatego tak istotna jest dokładna analiza i wycena, której dokona tylko fachowe biuro nieruchomości, np. bazująca na sporym doświadczeniu i wiedzy firma Mega-Consult z Elbląga. Dzięki pomocy ze strony wykwalifikowanego doradcy unikniemy ewentualnych strat spowodowanych renowacją budynku i naprawą ukrytych szkód. Rynek nieruchomości jest bardzo rozbudowany i posiada wiele ofert, warto więc dokładnie przeanalizować te, które nas interesują wraz z pracownikiem profesjonalnego biura.

Czytelna umowa

Transakcje dotyczące kupna i sprzedaży nieruchomości muszą być zawsze przygotowane starannie i w oparciu o najnowsze przepisy prawne. Na tej podstawie umowa będzie ważna oraz skonstruowana sensownie, co stanowi swego rodzaju zabezpieczenie. Jeżeli nie wiemy, jak dokładnie powinien wyglądać tego typu dokument i jakie jeszcze formalności muszą zostać spełnione – skonsultujmy się z biurem nieruchomości. Usługi doradcze połączone z pośrednictwem w transakcji to gwarancja sprawnego jej przeprowadzenia oraz zabezpieczenia pod względem finansowym i prawnym. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się z inwestycji bez żadnych obaw. To niezwykle istotne w kontekście tak dużych sum, jakimi operuje się na tym specyficznym rynku. Warto więc zadbać o każdy, nawet najmniejszy aspekt przeprowadzanej transakcji i wynająć profesjonalną pomoc z zakresu kupna, sprzedaży, ubezpieczenia lub wyceny nieruchomości.

Opracowanie:
Elbląg, Powstańców Warszawskich 4 lok. 2
tel. 605 201 567
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz