Materiał Partnera

Kupiłeś nowe auto? Sprawdź co wymienić

Kupiłeś nowe auto? Sprawdź co wymienić

Zakup używanego auta to spore wyzwanie. Kiedy już jednak uda nam się znaleźć ten upragniony model, nie należy ufać zapewnieniom sprzedawcy o tym, że wszystko w aucie będzie działać bez zarzutu jeszcze przez długi czas. Wymiana kilku podstawowych części, a także płynów eksploatacyjnych i oleju to podstawowe czynności, które uchronią nas przed ew. kosztami większych napraw.

Zakup auta używanego nie jest łatwym zadaniem, wyselekcjonowanie wartościowego modelu spośród tysięcy nie zawsze też kończy się sukcesem. Ważne jednak aby kupując auto używane trzymać się podstawowej zasady, a mianowicie – od razu wymienić podstawowe elementy oraz płyny eksploatacyjne. Tego typu wymiana pozwoli nam zaoszczędzić ewentualne koszty przyszłych napraw. Najlepiej w tej kwestii skorzystać z usług renomowanego serwisu samochodowego, gdzie dokonamy kompleksowej wymiany. Jedną z takich firm jest Plichta-Tiim, zlokalizowana w Kiełpinie w województwie pomorskim.

Przede wszystkim rozrząd…

Podstawowym elementem, który niezależnie od zapewnień sprzedawcy powinien być wymieniony tuż po zakupie auta używanego jest rozrząd. Jeśli sprzedawca zapewnia nas, że ten element był nie dawno wymieniany, nigdy nie mamy pewności jakiej jakości sprzęt został zamontowany (biorąc pod uwagę wymianę tuż przed sprzedażą, raczej nie można spodziewać się zbyt wysokiej jakości takiego elementu), a także czy wymieniono wszystkie elementy rozrządu. Układ ten jest na tyle newralgiczny dla każdego auta, że zerwany pasek rozrządu może unieszkodliwić cały silnik, co oczywiście wpędzi nas w ogromne koszty. W zakładzie Plichta – Tiim dokonamy kompleksowej wymiany rozrządu w rozsądnej cenie.

Płyny, olej, klocki…

Oprócz rozrządu warto wymienić wszystkie płyny eksploatacyjne w aucie, łącznie z płynem chłodniczy, płynem w skrzyni biegów oraz płynem hamulcowym. Oczywiście ważnym elementem auta są wszelkiej maści filtry. W przypadku silników diesla istotne znaczenie dla jakości pracy całego układu ma filtr paliwa. Oprócz płynów, należy zadbać również o sprawność układu hamulcowego i układu zawieszenia, wymieniając klocki hamulcowe, a także w razie potrzeby tarcze hamulcowe. Wszystkie te wymiany i ewentualne naprawy wykona dla nas firma Plichta – Tiim. Co więcej, jeśli zakupione przez nas auto będzie wymagało poprawek w zakresie blacharsko – lakierniczym, firma specjalizuje się w tego typu usługach.

Opracowanie:
Kiełpino, Żwirowa 7
tel. 663 977 810
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz