Materiał Partnera

Kuchnia na wymiar w Twojej kawalerce!

Kuchnia na wymiar w Twojej kawalerce!

Kuchnie na wymiar, projektowane, a następnie tworzone na specjalne zamówienie, są dzisiaj wykorzystywane przez tysiące klientów indywidualnych, czy biznesowych – deweloperów mieszkaniowych. Często stanowią one aneksy do salonów, lub są po prostu idealnie dopasowanymi meblami do geometrii danej przestrzeni. Wielokrotnie ich realizacja ważna jest w przypadku aranżowania modnych i przestronnych kawalerek.

Aneks kuchenny zamiast ściany działowej

Zestawy kuchennych mebli, tworzone jako aneksy, to dzisiaj popularne rozwiązanie w małych mieszkaniach oraz kawalerkach. To wtedy warto postawić na likwidację ścian działowych, które otworzą kuchnię na salon, będącą również sypialnią, oraz miejscem relaksu. Jaki jest jednak tego cel? Przede wszystkim jest to rozwiązanie idealne wtedy, kiedy liczymy na optyczne powiększenie kawalerki, oraz na wyższy jej komfort użytkowy.

Warto wiedzieć! Według danych zbieranych przez agentów nieruchomościowych, kawalerki z aneksami kuchennymi, są znacznie bardziej pożądane wśród kupujących, a także najmujących.

Zestaw kuchenny w kawalerce – jak powinien wyglądać?

Zestawy mebli kuchenny w kawalerce powinny przede wszystkim maksymalnie wykorzystywać geometrię wydzielonego miejsca w pomieszczeniu. Przede wszystkim powinny być zabudowane niemalże do sufitu tak, aby zwiększyć ilość miejsca w szafach. Te zaś, a także szuflady, powinny być tworzone w innowacyjnych systemach otwierania, opartych o wysuwanie, czy unoszenie się, a nie w standardowej wersji otwierania drzwiczek. Dzięki temu można łatwiej korzystać z kuchni, nawet w dwie osoby.

Jeśli chodzi o wizualny aspekt mebli kuchennych do kawalerek, powinny one być spójne z całym salonem, czyli powinny być wykonane w tym samych stylu wnętrzarskim. Zastosować można jednak wyróżniające się kolorystycznie i wzorniczo fronty, czy tez blaty, aby uatrakcyjnić pomieszczenie. Czasem jednak, warto postawić na całkowity minimalizm! To jaką opcję wybrać, należy skonsultować ze specjalistami takich pracowni Usług Stolarskich, jak ta prowadzona przez Wojciecha Pałkowskiego. Eksperci tej firmy, są w stanie przygotować dla swoich klientów naprawdę wyjątkowe konstrukcje.

O czym jeszcze należy pamiętać przy tworzeniu kuchni w kawalerce?

Przy tworzeniu kuchni w kawalerce, należy pamiętać o precyzyjnym projekcie, który uwzględni kąt padania światła słonecznego przez okna, rozmieszczenie gniazdek elektrycznych i instalacji gazowych, czy też wentylacji. Zapominać nie można również o sieci wodno-kanalizacyjnej. Wszystkie te elementy muszą ze sobą idealnie współgrać tak, aby móc uzyskać pomieszczenie funkcjonalne, wysokie jakościowo, a także – co bardzo ważne – piękne!

Opracowanie:
Lublin, Początkowa 34
tel. 81 746 98 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz