Materiał Partnera

Kuchnia na wymiar – lepsze możliwości

Kuchnia na wymiar – lepsze możliwości

Chyba każdy z nas marzy o tym, by jego kuchnia była jak najbardziej funkcjonalna. Te możliwość z całą pewnością zapewnią nam meble na wymiar. Stworzenie kuchni na wymiar daje nam wiele pozytywów. Przede wszystkim wybierając taki rodzaj kuchni sami możemy decydować o tym, jakie meble chcemy, ile ich ma być oraz gdzie będą dokładnie stały. Kupując gotowe aranżacje kuchenne często nie mamy takich możliwości. Co jeszcze daje nam kuchnia na wymiar?

Wydzielenie stref w kuchni na wymiar

Kuchnia jest specyficznym pomieszczeniem w naszym domu. Każdego dnia spędzamy tam dużo czasu, zarówno samemu, jak i z najbliższymi. W związku z tym warto postawić na jej funkcjonalność, dzięki czemu korzystanie z tego pomieszczenia będzie znacznie łatwiejsze. Z pewnością odpowiednie wydzielenie stref w kuchni pozwoli nam na znacznie funkcjonalniejsze wykorzystywanie jej. Wydzielając strefy w kuchni nie należy zapomnieć o jej wyposażeniu w postaci mebli. Do tak stworzonej kuchni najlepszym rozwiązaniem będą meble pod wymiar.

Kuchnię warto podzielić na 5 stref. Strefa pierwsza będzie służyła do przechowywania żywności. W tej części pomieszczenia znajdowały się będą lodówka, zamrażarka oraz szafki z jedzeniem lub mini spiżarnia. W tej strefie będą przechowywane zarówno produkty, które często jemy, jak i pozostałe zapasy. Następną strefą będzie strefa przechowywania naczyń. Ta część kuchni będzie składała się z szafek oraz z szuflad. W nich będziemy trzymać naczynia, które będą nam przydatne do przygotowywania jedzenia. Kolejny obszar kuchni może stanowić strefa przygotowywania jedzenia. W tym miejscu musimy mieć odpowiednią ilość miejsca, a także dostęp do sprzętów takich, jak robot kuchenny, czy inne urządzenia tego typu.

W kuchni niezbędne jest również miejsce do gotowania i pieczenia. W tej strefie znajdował się będzie piekarnik oraz płyta grzewcza lub kuchenka, a także inne przedmioty, jak np. patelnia lub garnki. Wydzielając strefy w kuchni nie można zapomnieć także o miejscu, w którym będziemy sprzątać po przygotowaniu jedzenia. W strefie tej powinna znaleźć się zmywarka, zlewozmywak, a także szafkę na odpady i szafkę, w której będziemy trzymali środki czystości.

Jakie meble do kuchni na wymiar?

Kuchnia pod wymiar powinna posiadać odpowiednie umeblowanie. Jeśli podzieliliśmy to pomieszczenia na konkretne strefy, to powinniśmy zadbać o to, aby w każdej strefie była odpowiednia ilość miejsca, np. do przechowywania jedzenia lub naczyń i garnków. Nie powinno również zabraknąć miejsca, w którym będziemy spożywali posiłek. Jednak o to nie musimy się martwić, ponieważ wiele firm z branży stolarskiej, jak np. Usługi Stolarskie Rafał Bruczyński oferuje wykonanie mebli kuchennych na wymiar.

Dobry stolarz będzie potrafił zadowolić każdego klienta, a nawet podpowie, jakie rozwiązania można zastosować. W kuchni z pewnością nie powinno zabraknąć stołu oraz krzeseł. Poza tym bardzo ważne jest dopasowanie odpowiedniej liczby szafek. Szafki mogą różnić się od siebie wielkością, bowiem tworząc kuchnie na wymiar, to od nas i od naszych potrzeb zależy, jakie duże mają być szafki.

Kuchnie pod wymiar to z pewnością dobre rozwiązanie dla osób, które dysponują niewielkim pomieszczeniem do gotowania, a także dla tych, którzy lubią tworzyć własne aranżacje.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz