Materiał Partnera

Kuchnia idealna – jak ją znaleźć

Kuchnia idealna – jak ją znaleźć

Mówi się, że kuchnia to serce każdego domu. I coś w tym jest. To tam tłoczymy się w pośpiechu rankiem, przygotowując do szkoły i pracy. Tam świetnie się bawimy, próbując nauczyć dzieci gotować lub piec. Nie ma wątpliwości – jest potrzebna, ważna, a do tego nierzadko musi pomieścić w sobie wiele. Jak sprawić, żeby była jednocześnie ładna, wygodna i funkcjonalna?

Szafki, szuflady, półki i półeczki

Niezależnie od tego, jak duża jest nasza kuchnia, sedno tkwi w tym, jaką ma pojemność. Duża, ale pozbawiona odpowiednich mebli kuchennych, nie będzie się sprawdzać. Mała, ale zagracona będzie irytować domowników.

Nie ma dwóch takich samych mieszkań o identycznym metrażu. Kuchnia musi być dopasowana do możliwości pomieszczenia i potrzeb rodziny, a gotowe zestawy nie zawsze to zapewniają. Rozwiązaniem jest tu Meblo-System, firma oferująca kuchnie na wymiar. Dopasowanie mebli do rozmiarów kuchni pozwoli nam maksymalnie wykorzystać daną przestrzeń.

Wielość i liczba szafek, ile znajdzie się w nich półek – to wszystko pozwala stworzyć kuchnię dokładnie taką, jakiej potrzebujemy. Im większa rodzina, tym więcej sprzętu, ale także większa ilość jedzenia. Kuchnia musi być do tego przystosowana – ma przecież służyć nam i naszej wygodzie.

W przypadku gdy duże, pojemne szafki nie wchodzą w grę, warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami. W zachowaniu porządku pomogą różnego rodzaju koszyki i pojemniki. Coraz częściej produkowane są z myślą o kuchni, a różne wzory i kolory pozwolą z łatwością dopasować je do każdego wystroju.

Do wyboru do koloru

Wygląd kuchni jest prawie tak samo ważny, jak jej funkcjonalność. Wnętrze domu oddaje charakter jego mieszkańców, podobnie kuchnia. W zależności od naszego gustu lub wystroju całego mieszkania możemy zdecydować się na inny styl.

Tradycyjne meble kuchenne sprawdzą się w dużych kuchniach, mają w sobie coś nostalgii i wspomnień z dzieciństwa. Pasują do każdej gamy kolorystycznej i są ponadczasowe. Nowoczesne meble kuchenne mają w sobie więcej z minimalizmu. Proste linie, geometryczne kształty, do tego elementy metalowe. Choć kojarzą się raczej z zimnymi kolorami, nie jest to zasadą.

Kupione i co dalej?

Po tym, jak znaleźliśmy naszą idealną kuchnię, zleciliśmy i opłaciliśmy jej wykonanie, nadszedł czas montaż.

Do wstawienia mebli kuchenny nie wystarczy jedna osoba. Dodatkowo cała czynność wymaga mierzenia, wiercenia i dźwigania ciężkich szafek. Z tego powodu warto zlecić montowanie mebli kuchennych, co oferuje większość firm meblarskich, w tym też Meblo-Systems. Zdecydowanie oszczędzi to nam wysiłku i stresu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz