Materiał Partnera

Który typ zapalniczki gazowej jest wygodniejszy?

Który typ zapalniczki gazowej jest wygodniejszy?
Zapalniczka to gadżet, który jest niezwykle użyteczny. Wiedzą o tym przede wszystkim nałogowi palacze, ale nie tylko oni używają tego urządzenia. Zapalniczki przydają się także w życiu codziennym niemal każdego człowieka, na przykład do zapalenia świeczki, znicza lub odpalenia gazu. Istnieje wiele typów zapalniczek, które różnią się wyglądem oraz sposobem używania.  Który rodzaj lepiej się sprawdzi?

Rodzaje zapalniczek gazowych

Zapalniczki występują w wielu różnych typach, dlatego czasami trudno się zdecydować, który z nich najlepiej się sprawdzi i będzie najwygodniejszy w obsłudze. Zapalniczki benzynowe są bardzo drogie i wymagają regularnej wymiany części eksploatacyjnych, dlatego na co dzień zwykle wybiera się gazowe.

Wśród najpopularniejszych rodzajów zapalniczek gazowych można wymienić przede wszystkim trzy podstawowe:

  • Zapalniczki krzesiwowe – najtańsze i najtrudniejsze w obsłudze. Z ich odpaleniem mogą mieć problem młodsze osoby. Płomień pojawia się po wydobyciu iskry przy pomocy krzesiwa.
  • Zapalniczki piezoelektryczne – łatwe i wygodne w użyciu, iskra powstaje przy wykorzystaniu energii piezoelektrycznej, wystarczy wciśnięcie jednego guzika.
  • Zapalniczki żarowe – mniej popularny typ ze względu na nieco wyższą cenę. Zaletą zapalniczek żarowych jest możliwość odpalenia nawet na wietrze.

Polecanym dystrybutorem zapalniczek w wielu różnych rodzajach, także z nadrukami reklamowymi jest między innymi firma Tom Polska, której siedziba znajduje się w Kaliszu na terenie województwa wielkopolskiego.

Oprócz budowy i działania, zapalniczki mogą różnić między sobą samym wyglądem. Różnorodne kształty, kolory i oklejki sprawiają, że nawet zwykła zapalniczka krzesiwowa może mieć bardzo ładny dekoracyjny design.

Zapalniczki a zapalarki

Oprócz klasycznych zapalniczek do wyboru są także różnego rodzaju zapalarki. Zapalarki różnią się od zwykłych zapalniczek przede wszystkim długością. Płomień powstaje w odległości kilku lub nawet kilkunastu centymetrów od dłoni, dzięki czemu niemożliwe jest poparzenie się podczas odpalania, na przykład kuchenki gazowej. Zapalarki są polecane również do odpalania trudno dostępnych knotów, co jest niemal niemożliwe w przypadku zwykłej krótkiej zapalniczki. Najczęściej ma to miejsce w przypadku zniczy, dużych i dość mocno wypalonych już wieczek lub podgrzewaczach umieszczonych w głębokich świecznikach i kominkach. Osoby, które nie potrafią sprawnie posługiwać się klasycznymi długimi zapałkami przystosowanymi do odpalania tego typu knotów, powinny zdecydować się na zakup o wiele bezpieczniejszej zapalarki.

Opracowanie:
Kalisz, Drukarzy 5
tel. 504 154 210
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz