Materiał Partnera

Które napędy do bram są najczęściej stosowane? Charakterystyka najpopularniejszych rozwiązań.

Które napędy do bram są najczęściej stosowane? Charakterystyka najpopularniejszych rozwiązań.

Każdy właściciel domu lub jakiejkolwiek innej nieruchomości prędzej czy później jest zmuszony do ograniczenia dostępu do posesji osobom trzecim. Stosuje się do tego furtki, ogrodzenia przemysłowe czy ogrodzenia panelowe. Kiedy wybierzemy ogrodzenie, czas na ostatni kluczowy element, którym jest brama. Bez niej wjazd na posesję byłby nieco utrudniony. Do jej prawidłowego działania potrzebne są dobrej jakości komponenty np. napędy do bram.

Jakie wyróżniamy napędy do bram?

Najczęściej stosowana brama posesyjna to brama skrzydłowa. Do jej prawidłowego działania potrzebny jest napęd. W przypadku bramy skrzydłowej stosuje się poniższe napędy do bram:

  • napęd mechaniczny - najczęściej stosowany, gdyż jest ekonomiczny i trwały, jego najważniejszym elementem jest śruba - zabudowana lub odkryta, maksymalny zakres siłowników śrubowych to nie więcej niż 7 m i 600 kg;
  • napęd elektrohydrauliczny - zamiast śruby, znajduje się w nim siłownik hydrauliczny, 
   • jest droższym rozwiązaniem niż napęd mechaniczny, wymaga zamontowania dodatkowej grzałki, która w okresie zimowym zapewni odpowiednią temperaturę cieczy, gwarantując tym samym prawidłową pracę napędu; 
    • napęd z łamanym ramieniem - stosowany wtedy, gdy brama jest osadzona na szerokich słupach, głębokość osadzenia zawiasów od krawędzi słupa może wynosić maksymalnie 45 cm;
     • napęd podziemny - jest niewidoczny, bo znajduje się pod ziemią, jedno z droższych rozwiązań, ale również jedno z trwalszych, gdyż nie jest aż tak eksponowane na działanie czynników zewnętrznych.


     Które parametry bram są najważniejsze przy wyborze napędów?

     Wybór bramy i napędów do bram jest bogaty. Specjalista z firmy Mich Max podpowiada, na jakie pytania trzeba sobie odpowiedzieć, aby dobrać odpowiedni napęd:

     • jak długie jest skrzydło bramy?
     • jaki jest ciężar skrzydła bramy?
     • jaka jest odległość osi przymocowanych zawiasów od krawędzi słupka?
     • ile miejsca jest potrzebne do umieszczenia siłownika?

     Odpowiedzi na powyższe pytania zdecydowanie ułatwią wybór bramy i napędu, ale także będą gwarantem jak najdłuższej i bezawaryjnej pracy bramy.

     Wybierając odpowiednie ogrodzenia, furtki i bramy, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy, w której zamierzamy dokonać zakupu. Najlepszej jakości napędy do bram nie pomogą, jeśli brama będzie nieodpowiednio zmontowana. Dlatego montaż bram w ofercie to kluczowa pozycja każdej firmy.

     Opracowanie:
     Białochowo 54a
     tel. 605 656 900
     Oceń artykuł (0)
     0.0
     Komentarze
     Dodaj komentarz