Materiał Partnera

Które kursy warto dodatkowo zrobić po ukończeniu szkoły fryzjerskiej?

Które kursy warto dodatkowo zrobić po ukończeniu szkoły fryzjerskiej?

Doszkalające kursy fryzjerskie są koniecznością, gdyż nawet po najlepszym technikum nie masz wystarczającej ilości wiedzy oraz – przede wszystkim – doświadczenia. Nawet osoby wiele lat pracujące w zawodzie korzystają z dobrych kursów doszkalających, aby poprawić swoje umiejętności fryzjerskie i poznać najnowsze trendy. Które szkolenia warto zrobić, będąc początkującym fryzjerem?

Nauka czesania i modelowania

Czesanie i modelowanie wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe. Nie chodzi tylko o uzyskanie estetycznej fryzury, ale również odpowiednie obchodzenie się z włosami, aby nie doprowadzić do ich uszkodzenia. Na szkoleniu w tym zakresie, nauczysz się:

  • modelowania na szczotki o różnych kształtach i rozmiarach;
  • tapirowania bez niszczenia struktury włosów;
  • szybkich upięć codziennych oraz wieczorowych;
  • doboru kosmetyków i właściwej pielęgnacji;
  •  masażu głowy.

Podstawowe kursy czesania są tanie i trwają kilkanaście godzin, dlatego warto wybrać je jako jedne z pierwszych, których się podejmiemy, rozpoczynając karierę fryzjerską.

Szkolenie w zakresie farbowania oraz strzyżenia

Nieco bardziej inwazyjnymi zabiegami jest farbowanie i strzyżenie. Tutaj wymagana jest wiedza i wprawa, aby nie zrujnować fryzury klientów. Podczas nauki farbowania poznasz zasady, których trzeba przestrzegać, wybierając farbę do poszczególnych rodzajów włosów. Fryzjer powinien mieć świadomość, w jaki sposób zareaguje ona z obecnym odcieniem, na który będzie nakładana. Oprócz standardowej koloryzacji warto potrenować również techniki, które wymagają użycia rozjaśniaczy. Kursy strzyżenia opierają się na tworzeniu ciekawych cięć, zarówno na włosach krótkich, jak i długich. Dobry fryzjer potrafi sobie radzić zarówno z fryzurami damskimi, jak i męskimi.

Dlaczego kursy są ważne?

Kursy doszkalające nie opierają się tylko i wyłącznie na nauce tworzenia fryzury. To również źródło wiedzy w zakresie przestrzegania zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w salonie fryzjerskim. Fryzjer powinien wiedzieć, w jaki sposób dezynfekować narzędzia pracy i jak przygotować włosy do modelowania, farbowania oraz strzyżenia.

Profesjonalne kursy fryzjerskie są organizowane przez firmę Metamorfoza, które mieści się w Łodzi. Prowadzi je zawsze doświadczona i w pełni wykwalifikowana osoba, która nie tylko przekaże obowiązkową wiedzę, ale również służy dobrą radą na każdym etapie szkolenia. Ceny kursów są zależne od ich rodzaju, a co za tym idzie – czasu trwania oraz wykorzystywanych materiałów. Kompleksowe indywidualne szkolenie obejmujące wszystkie dziedziny fryzjerstwa (modelowanie, strzyżenie, farbowanie itd.) to koszt zaledwie 1900 PLN za 120 godzin!

Opracowanie:
Łódź, Lutomierska 142
tel. 509 017 790
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz