Materiał Partnera

Które elementy laptopów najczęściej ulegają uszkodzeniom?

Które elementy laptopów najczęściej ulegają uszkodzeniom?

Skoro czytasz ten artykuł, to na pewno chociaż raz zdarzyło Ci się uszkodzić swojego laptopa. Mogło to być zalanie lub upadek, który doprowadził do różnych problemów z Twoim sprzętem. Skutkiem tego były niedziałająca klawiatura lub zepsuty ekran, co skutecznie utrudniło Ci korzystanie z urządzenia. Wtedy pewnie zastanawiałeś się, co zrobić, bo gwarancja nie obejmuje tego typu usterek. W takich sytuacjach jedynymi sensownymi rozwiązaniami do rozważenia są podjęcie się naprawy w domu, skorzystanie z serwisu komputerowego lub kupno nowego laptopa. Oczywiście większość z nas uważa opcję numer trzy za kosztowną ostateczność.

Co zrobić, gdy laptop zostanie zalany?

Pracując przy komputerze, w szczególności w czasach home office, bardzo łatwo można zalać swój sprzęt. Dlaczego? Ponieważ siedząc przed laptopem 8 lub 10 godzin nie możemy odmówić sobie spożywania posiłków i picia napojów. Czasami po zalaniu może się wydawać, że wszystko działa bez zarzutu. Jednak nie dajmy się zwieść. Gdy dojdzie do zalania, to należy szybko odpiąć urządzenie od zasilania i wyjąć baterię. Pod żadnym pozorem nie próbujmy go suszyć np. gorącym powietrzem, czyli nadmuchem lub suszarką. Kolejnym najrozsądniejszym krokiem jest telefon do serwisu, który naprawi laptopa. Nie powinniśmy próbować robić tego samodzielnie, ponieważ możemy go całkowicie zepsuć i narazić się na konieczność zakupu innego modelu. 

Kłopot z matrycą

Spadł Ci laptop, przez co ekran nie działa prawidłowo? Widzisz migający lub nieczytelny obraz, a może dostrzegasz pęknięty ekran? Oznacza to, że mogło dojść do uszkodzenia układu zasilania lub przewodów. Naprawa monitora nie musi być kosztowna, ale również nie powinniśmy się jej podejmować osobiście. Lepiej oddać komputer do dobrego informatyka z firmy Ares-IT. Specjalizują się oni w naprawie laptopów, komputerów i systemów. Ich serwis obejmuje czyszczenie sprzętu komputerowego, co jest szczególnie ważne podczas naprawy laptopów po zalaniach. Co więcej, w razie potrzeby zainstalują nam nowy system operacyjny oraz świadczą szereg innych usług IT.

Kolejne ryzyko to wysoka temperatura

Niestety bardzo często korzystamy z komputerów na kolanach. Pamiętajmy, że nie ma nic gorszego dla naszego urządzenia niż pozostawianie go na kocu czy pościeli. W ten sposób uniemożliwiamy mu prawidłową wentylację i doprowadzamy do przegrzania. Może to skutkować koniecznością czyszczenia układu chłodzenia. Chcąc go uniknąć, zostawiajmy laptopa na biurku lub stole. Dzięki temu posłuży nam przez długie lata.
Opracowanie:
Opoczno, Pileckiego 44
tel. 519 592 292
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz