Materiał Partnera

Które badania refundowane z NFZ wykonamy w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Koszalinie?

Które badania refundowane z NFZ wykonamy w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Koszalinie?

Zdrowie jest najważniejszą wartością, którą posiada każdy człowiek. Warto, więc odpowiednio o nie zadbać, wykonując regularne badania i nie rezygnując z rehabilitacji, zwłaszcza że ta przysługuje każdemu pacjentowi, który zostanie na nią skierowany. Które badania można wykonać w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej, aby uniknąć płatnych wizyt w prywatnych gabinetach?

Podstawowa opieka zdrowotna i medycyna pracy

Najważniejszą i najpotrzebniejszą usługą jest podstawowa opieka lekarska oraz pielęgniarska. Doświadczony zespół lekarzy, pielęgniarek oraz położnych jest do dyspozycji od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. W obrębie POZ funkcjonuje również punkt szczepień dzieci i dorosłych, poradnia dla dzieci, poradnia dla dorosłych oraz gabinet zabiegowy. W przychodni wykona się również wszelkiego rodzaju badania związane z medycyną pracy.

Poradnie specjalistyczne

Warto wiedzieć, że Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska to przede wszystkim potrzebne poradnie skupione w jednym miejscu. Wśród nich można wyróżnić:

·         poradnię dermatologiczną,

·         poradnię chirurgiczną,

·         poradnię ginekologiczno-położniczą,

·         poradnię ortopedyczną,

·         poradnię kardiologiczną,

·         poradnię neurologiczną,

·         poradnię laryngologiczną,

·         poradnię okulistyczną,

·         poradnię stomatologiczną.

Pracownie diagnostyczne

Oprócz szerokiego wyboru specjalistycznych poradni, w przychodni znajdują się również pracownie, umożliwiające wykonanie niezbędnych badań. Są to przede wszystkim pracownie EKG, RTG, USG, audiometryczna, kardiologiczna, spirometrii oraz laboratoryjna. Ze względu na bogate wyposażenie i specjalistyczne sprzęty, wykonywane w nich badania są wysokiej jakości, a w większości przypadków wyniki uzyskuje się jeszcze tego samego dnia.

Rehabilitacja

Rehabilitacja jest w całości realizowana z funduszy NFZ przy użyciu innowacyjnych metod. Nad całym procesem wracania do zdrowia czuwają doświadczeni ortopedzi oraz odpowiednio wykwalifikowani fizjoterapeuci. Narodowy Fundusz Zdrowia gwarantuje aż 5 zabiegów dziennie w cyklu 10-dniowym i może to być:

  • Inhalacja – wdychanie oparów roztworów oraz aerozoli do górnych dróg oddechowych.
  • Hydroterapia – metoda leczenia z zewnętrznym użyciem wody.
  • Elektroterapia – rehabilitacja z udziałem urządzeń emitujących prąd elektryczny.
  • Masaż ręczny – terapia manualna, która ma za zadanie łagodzić bóle, rozluźniać mięśnie po rehabilitacji ruchowej lub rozgrzewać je do ćwiczeń.
  • Kinezyterapia – ćwiczenia ruchowe.
  • Światłolecznictwo – metoda leczenia za pomogą światła np. laser.
  • Krioterapia – stosowanie niskich temperatur poniżej 0 stopni Celsjusza.

 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz