Materiał Partnera

Księgowość w firmie – jaką rolę pełni biuro rachunkowe

Księgowość w firmie – jaką rolę pełni biuro rachunkowe

Każda firma potrzebuje pomocy księgowych, bez dwóch zdań. Niezależnie od wielkości firmy, trzeba odprowadzać podatki i rozliczać się ze swoimi pracownikami. Jednak zawiłości prawne oraz liczne obostrzenia są dla wielu osób nieobeznanych z księgowością trudne do przeskoczenia. Dlatego właśnie rozsądnie jest zwrócić się o pomoc do biura rachunkowego, które poprowadzi dla nas księgowość w firmie.

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to nieoceniona pomoc dla każdego przedsiębiorcy. Korzystanie z usług wykwalifikowanych księgowych to doskonały sposób na prawidłowe funkcjonowanie firmy. Dzięki pomocy specjalistów mamy pewność, że wszystko odbywa się prawidłowo. Biuro rachunkowe oferuje swoim klientom m.in. działania, takie jak:

  • ewidencja i rozliczanie podatku VAT,
  • prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej,
  • przygotowywanie sprawozdań finansowych,
  • prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów.

Jest to oczywiście niewielki wycinek z tego, co może zaoferować zespół księgowych z biura rachunkowego. Zakres działalności zawsze ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz jego przedsiębiorstwa.

Dobra księgowość, czyli jaka?

To, że prowadzenie rachunkowości jest obowiązkiem każdego przedsiębiorstwa, już wspominaliśmy. Jednak, dlaczego tak wybranie odpowiedniego organu, który będzie zajmował się tak odpowiedzialnym zadaniem jak prowadzanie ksiąg handlowych i rozliczanie podatku VAT jest tak ważne?

Oczywiście, chodzi o płynność finansów, przejrzystość prowadzenia rejestru finansów oraz… pewność. W końcu dobra księgowa to spokojna głowa! Dzięki pomocy specjalistów właścicielowi odpada wiele zmartwień – czy, aby na pewno wszystko się w księgach zgadza i czy ten PIT został dobrze wypełniony. Współpracując z biurem rachunkowym wiemy, że nad sprawami kadrowymi, płacowymi i podatkowymi naszej firmy, stale czuwa zespół wykwalifikowanych specjalistów. Dodatkowo dobre biuro rachunkowe, jak Sigma z Redy, posiada ubezpieczenie OC, które pokrywa ewentualne straty dla pracodawcy.

Księgowość – zewnętrznie czy wewnętrznie?

Każda firma staje przed tym samym dylematem – zatrudniać własny zespół księgowych, czy skorzystać z oferty biura rachunkowego. Odpowiedź na nie każdy musi znaleźć sam, jednak korzystanie z usług księgowości dla firm oferowanej przez komórkę zewnętrzną niesie ze sobą wiele korzyści.

Współpraca z zewnętrznym biurem rachunkowym pozwala ograniczyć koszta zatrudnienia własnego zespołu księgowych. Nie trzeba martwić się też dodatkowymi kursami oraz szkoleniami dla pracowników. Biuro rachunkowe prowadzące księgowość w firmie jest też… zawsze czynne. Nie musimy się, więc martwić, że księgowa poszła na urlop w czasie wymagającym wypełniania deklaracji podatkowych i na potrzeby ZUS-u. Warto korzystać z usług biura rachunkowego, które oferuje również możliwość odbierania dokumentów od klienta oraz obsługę telefoniczną poza godzinami pracy biura

Opracowanie:
Reda, Osadnicza 5B lok. 22
tel. 512 958 508
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz