Materiał Partnera

Kserokopiarka – obowiązkowe wyposażenie firmy

Kserokopiarka – obowiązkowe wyposażenie firmy

Nowoczesne urządzenia takie jak komputery, drukarki, projektory, bindownice czy laminatory to dziś szeroko rozwinięte wsparcie dla wszelkiego rodzaju firm. Usprawniają pracę, przyspieszają ją i sprawiają, że jej efekty są znacznie bardziej estetyczne. W ich długim szeregu ważne miejsce zajmuje też kserokopiarka.


Rozmaitość modeli a potrzeby

Kiedy kilkadziesiąt lat temu na rynku pojawiły się pierwsze modele kserokopiarek, nikt nie zastanawiał się nad ich odpowiednim doborem. Sam fakt ich posiadania przez biuro firmowe, szkołę, instytucję był już pewnego rodzaju nobilitacją, ale większość przeciętnych obywateli mogła korzystać z tej formy usług tylko w specjalistycznych punktach. Odbitka jednej strony dokumentu nie należała do tanich, dlatego kopiowano tylko istotne rzeczy. Obecnie przeciętny student zagląda do punktu ksero, gdy nie ma ochoty przepisywać notatek lub chce mieć kopię podręcznika. Nowoczesne kserokopiarki są dostosowane do szybkiej pracy i dużych ilości odbitek, a dzięki nowym technologiom wydruk jednej strony kosztuje przysłowiowe grosze.


Ten szybki rozwój maszyn biurowych nie oznacza jeszcze, że firmy mogą sobie pozwolić na kupowanie urządzeń bez zwracania uwagi na ich typ, jakość i możliwości. Wszystkie te parametry należy brać pod uwagę dostosowując model do specyfiki pracy firmy. Plusem jest już możliwość posiadania jednego czy dwóch takich modeli w firmie, a dodatkowym atutem bywa opcja dostosowania ich do liczby pracowników czy dziennego przerobu dokumentów. Dostępne w sklepie Prokser i innych placówkach modele to niewielkie urządzenia do dwu-, trzyosobowych biur, sekretariatów, przedszkoli, w których wykonuje się kilkadziesiąt odbitek dziennie. Duże firmy mogą kupować drogie, ale bardzo wydajne kombajny, sprawdzające się też w punktach usługowych, w których drukowanie tysięcy stron dziennie nie wpływa na awaryjność.

Nowoczesne konstrukcje i rozmaitość funkcji

Poza możliwością przebierania pomiędzy mniej i bardziej wydajnymi modelami w kserokopiarkach liczy się też ich dodatkowe wyposażenie. Od czasów pierwszych urządzeń minęły dekady postępu technologicznego, dzięki którym dziś można już przebierać w nowoczesnych rozwiązaniach zapewniających komfort oraz bezpieczeństwo. Numerem jeden na liście jest nowy rodzaj tonera, o wiele bardziej wydajnego, a przy okazji gwarantującego bardzo wysoką jakość wydruku, dzięki metodzie polimeryzacji. Polega ona na rozpuszczaniu cząsteczek barwnika w wysokiej temperaturze i integrowaniu ich z powierzchnią papieru. Przeglądając starsze dokumenty powielane na kopiarkach można zauważyć blaknięcie wydruku. Dzisiejsze materiały eksploatacyjne już na to nie pozwalają, a dokładność kopii jest wielokrotnie większa.


Nowoczesne kserokopiarki to także wielofunkcyjność. Dziś na takich urządzeniach można nie tylko wykonać kopię dokumentu, ale też zeskanować go do pliku, wydrukować dokument, a nawet wysłać faks – bez potrzeby posiadania urządzeń dodatkowych. Kopiarki są również kolorowe, co eliminuje ograniczenia, jakie stwarzało dawne powielanie dokumentu w wersji czarno-białej, a laserowa technologia wydruku gwarantuje bardzo wysoką jakość. Możliwe jest też drukowanie na kopertach. Kserokopiarki wyposażone są w programowane sterowanie, dzięki czemu poszczególne funkcje można przypisywać wybranym pracownikom. Istotnym elementem jest też autosmarowanie, mała awaryjność, eliminacja zacinania papieru czy funkcje bezpieczeństwa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz