Materiał Partnera

Krzewy z odkrytym systemem korzeniowym – które warto wybrać do ogrodu?

Krzewy z odkrytym systemem korzeniowym – które warto wybrać do ogrodu?

Pielęgnowanie terenu zielonego to sporo pracy, ale też ogromna satysfakcja i możliwość stworzenia wyjątkowego, naturalnego obszaru. Szczególnie ważne jest to w przydomowych ogrodach, które powinny być dla domowników miejscem relaksu i wyciszenia właśnie dzięki otaczającej ich roślinności. Do ogrodu świetnie sprawdzą się krzewy z odkrytym systemem korzeniowym – na które warto zwrócić uwagę?

Odpowiednie sadzenie

W przypadku dopasowania konkretnych roślin do przydomowego ogrodu głównym kryterium jest wybór między drzewami i krzewami z odkrytym korzeniem, bądź tymi umieszczonymi w specjalnych pojemnikach. Sadzonki tych pierwszych są uprawiane w gruncie, a następnie wykopywane i dostarczane do odbiorców. W taki właśnie sposób swoje wyselekcjonowane rośliny przygotowuje Szkółka Drzew i Krzewów, której prowadzeniem zajmuje się Janusz Szyca. Decydując się na takie rozwiązanie, należy pamiętać o odpowiednich warunkach, które należy spełnić podczas sadzenia.

Jednym z najważniejszych kryteriów jest termin, w którym ogrodnik decyduje się na umieszczenie krzewów z odkrytym korzeniem w swoim ogrodzie. Szkółka Drzew i Krzewów Janusza Szycy rekomenduje sadzenie ich w stanie bezlistnym, czyli przeważnie późną jesienią. Warto zwrócić także dokładnie uwagę na stan poszczególnych roślin. Szkółka Drzew i Krzewów Janusza Szycy gwarantuje, że proponowane przez nich krzewy z odkrytym systemem korzeniowym są wolne od wszelkich infekcji, uszkodzeń czy złamań, dzięki czemu rozwijają się w sposób prawidłowy i stanowią ozdobę każdego ogrodu.

Wiele typów krzewów z odkrytym korzeniem

Dzięki rozbudowanej ofercie renomowanych szkółek drzew i krzewów, takich jak np. ta prowadzona przez Janusza Szycę, każdy ogrodnik jest w stanie dopasować rośliny odpowiadające jego indywidualnym preferencjom. Może to być zarówno doskonale nadający się na żywopłot ligustr zwyczajny, jak i wysoka śliwa wiśniowa, która nie tylko jest mało wymagająca, ale też stanowi schronienie dla ptaków oraz zapewnia dostęp do smacznych owoców. Szkółka Drzew i Krzewów Janusza Szycy w swoim szerokim asortymencie posiada także inne krzewy z odkrytym korzeniem, np. forsycję pośrednią.

Jako jedna z popularnych roślin ozdobnych spotykanych w polskich ogrodach występuje również berberys. Krzew ten sprawdza się doskonale w każdym ogrodzie, a Szkółka Drzew i Krzewów Janusza Szycy proponuje jego odmianę thunberga lub sadzonki berberysu tradycyjnego. Do ogrodu warto wybrać także inne krzewy z odkrytym systemem korzeniowym – świetnie komponują się z innymi roślinami jaśminowce w różnych odmianach. Wybór odpowiedniego wariantu warto skonsultować ze specjalistami. Szkółka Drzew i Krzewów Janusza Szycy pomoże w dobraniu właściwych roślin do przydomowego ogrodu i nie tylko.

Opracowanie:
Katowice, Kołodzieja
tel. 691 950 169
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz