Materiał Partnera

Kryteria wyboru plandek

Kryteria wyboru plandek

Jednym z wyzwań współczesnego transportu jest dobranie odpowiedniej ochrony dla samochodów ciężarowych. Wiąże się to z kwestią wykorzystania najlepszych materiałów, ale także technologii ochronnych oraz wykonania nadruku. Jak wiemy, auta dostawcze pokonują długie trasy w zmiennych warunkach atmosferycznych, co może przekładać się na bezpieczeństwo przewożonego towaru.

Typy plandek do aut ciężarowych

Plandeki przeznaczone do okrywania samochodów ciężarowych dzieli się na burtowe, kurtynowe oraz burtowo-kurtynowe. Wybór poszczególnego rodzaju determinowany jest tym, jaka powierzchnia naczepy ma zostać zakryta przez plandekę oraz sposób jej zaczepienia. Różnicuje się je także ze względu na sposób zapięcia. Można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje zapięć, czyli zapięcie na gumę, na zamek szwedzki oraz zapięcie celne. O sposobie zapięcia decydują także standardy związane z ochroną towaru przewożonego w naczepie, podkreślają pracownicy firmy Bilaplan.

Charakterystyka plandek

Materiały przeznaczone do produkcji plandek muszą charakteryzować się odpornością na rozciąganie oraz na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Wykonywane są one z wysokiej jakości tworzyw PCV, które niejednokrotnie poddawane są obustronnemu lakierowaniu. Wytrzymałość to jedna z najważniejszych cech, na którą uwagę powinni zwrócić właściciele samochodów ciężarowych oraz całych flot. Tworzywa, z którego wykonane są plandeki, pozwalają także na łatwe utrzymanie ich w czystości. Na stronach producentów można także spotkać się z informacją, że plandeki przystosowane są do temperatury od -30 aż do +70 stopni Celsjusza, co wskazuje, że mogą one być wykorzystywane do przewozu towarów właściwie na każdej szerokości geograficznej.

Nadruk reklam na plandekach

Jednym ze standardów związanych z produkcją plandek jest również to, że poddawane są one nadrukom. Doskonale wiemy, że sygnały wizualne, takie jak duży samochód z rozpoznawalnym logo, są jednym ze sposobów budowania świadomości marki. Coraz więcej producentów plandek oferuje możliwość stworzenia nadruku, nawet w bardzo dużej rozdzielczości ok. 1200 DPI, co znacznie wpływa na rozpoznawalność firmy.

Opracowanie:
Rusiec, Główna 10
tel. 22 739 84 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz