Artykuł sponsorowany

Krystalizacja posadzek – na czym polega?

Krystalizacja posadzek – na czym polega?

Posadzki z kamienia naturalnego, lastryko, czy betonu, powinny być poddawane okresowym renowacjom. Ich celem jest zaś regenerowanie struktury podłoża, zabezpieczając jego wysokie właściwości fizyczne oraz dbając przy tym o zachowanie nienagannej, a wręcz pięknej estetyki. Tu ważnym działaniem ochronnym, jest między innymi proces krystalizacji posadzek m.in. marmurowych, który wykonuje się często przy polerowaniu, czyszczeniu i szlifowaniu.

Czym jest krystalizacja posadzek?

Krystalizacja posadzek to proces dedykowany przede wszystkim dla kamieni naturalnych – gnejsu, granitu, marmuru, piaskowców – czy też dla lastryko. Polega on zaś na wywołaniu reakcji chemicznej zmieniającej strukturę powierzchniową danej nawierzchni. Aby tego dokonać wykorzystuje się specjalistyczne kwaśne środki chemiczne, które posiadają laboratoryjne atesty i potwierdzoną skuteczność. Rozprowadzenie ich na powierzchni kamienia naturalnego, powoduje to, że stosunkowo miękkie kryształy węglanu wapnia występujące np. w marmurze, reagują chemiczne, stając się znacznie bardzie twarde. Krystalizator pozwala zatem na podwyższenie właściwości technicznych danych konstrukcji, co ma dzisiaj bardzo szerokie zastosowanie.

Zalety procesu krystalizacji podłoża

Podłoże po przeprowadzonej krystalizacji zmienia swój wygląd w natychmiastowy sposób. Kamień naturalny uzyskuje bardziej intensywną barwę, głębię koloru, a także niebywały, wręcz lustrzany połysk. Nawet przez kilkanaście dni bez mycia podłoża, będzie ono wyglądało świeżo i sterylnie. Nie są to jednak jedyne zalety krystalizacji. Jak już wspomniano, poprawie ulegają właściwości techniczne podłóg, które stają się bardziej odporne na obciążenia statyczne i dynamiczne, na zarysowania, pęknięcia, czy też na odbarwianie. Istotną całego procesu, jest jednak dobranie odpowiedniego środka krystalizującego, a także często przeprowadzenie działań polerowania oraz szlifowania kamieni. O każdy najmniejszy szczegół takiej renowacji podłoża dbają takie firmy, jak STARF Dariusza Bardzińskiego, które swoje usługi świadczą dla klientów indywidualnych, biznesowych, a także publicznych.

Gdzie warto przeprowadzać krystalizację podłoża?

Krystalizację podłoża należy przede wszystkim przeprowadzać w obiektach o wysokim natężeniu ruchu, w budynkach reprezentacyjnych, a także w różnych przestrzeniach publicznych. Mowa zatem o bankach, urzędach, bibliotekach miejskich, kampusach uczelni wyższych, w biurowcach, teatrach i muzeach, czy też w kościołach. Jeśli chodzi zaś o podłogi marmurowe, czy granitowe w domach jednorodzinnych, czy w apartamentowcach, wielokrotnie wystarczy przeprowadzać profesjonalne czyszczenie oraz polerowanie. Nic jedna nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się także na innowacyjną krystalizację, zwłaszcza że jest ona bardzo opłacalna finansowo. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz