Materiał Partnera

Krynica Morska – dlaczego warto udać się tam również poza sezonem?

Krynica Morska – dlaczego warto udać się tam również poza sezonem?

Jednym z najlepszych polskich kurortów wypoczynkowych oraz uzdrowiskowych jest Krynica Morska, położona na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Warto jednak poznać jej urok nie tylko w sezonie, ale także poza nim. Polskie morze jest szczególnie piękne zimą. To wtedy powietrze wypełnione jest wysokim stężeniem jodu, który znacznie wpływa na kondycję naszego organizmu.

Off-season – dlaczego warto odwiedzić Krynicę Morską jesienią, czy zimą?

Krynica Morska jesienią, czy zimą, a także wczesną wiosną, potrafi zaskoczyć swoich gości. Przede wszystkim jest stoicko spokojna, idealna do długich wypraw wzdłuż lekko wzburzonej wody. Piękno Mierzei Wiślanej, również warto odkrywać poza sezonem, gdzie występują liczne wzniesienia wydmowe, w tym tzw. Wielbłądzi Garb osiągający wysokości 49,5 m n.p.m. To idealne miejsce na piesze podróże rodzin z dziećmi, seniorów, lub osób z problemami układu krwionośnego, nerwowego, czy też z niedoczynnością tarczycy. Tak jak już wspomniano, w okresie zimowym nad Bałtykiem można uzupełnić niedobory jodu.

Atrakcyjne ceny

Poza sezonem, w Krynicy Morskiej wiele hoteli, pensjonatów i ekskluzywnych willi, obniża ceny wynajmu pokojów. To wtedy bardzo opłacalny jest weekendowy pobyt nad morzem, czy też dłuższy urlop od pracy.  Za dwutygodniowe wczasy można bowiem zapłacić nawet o 50% mniej, niż w czerwcu, lipcu, czy też sierpniu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na oferty apartamentów, które wyposażone są w aneksy kuchenne. To świetne rozwiązanie na obniżenie kosztów związanych z przygotowywaniem posiłków – zimą nad morzem nie trzeba się nigdzie spieszyć!

Idealne miejsce na sesje fotograficzne

Woda w Zalewie Wiślanym bardzo szybko zamarza. Zimne powietrze od strony morza, sprawia zaś, że drzewa, plaże i całe otoczenie, szybko pokrywa się delikatną warstwą szronu. To sprzyja tworzeniu niesamowitych zdjęć, zwłaszcza przy wodzie. Wzburzone morze, ciemne chmury i jasna plaża, to prawdziwa gratka dla osób, które kochają naturę i sztukę. Zimą można w Krynicy Morskiej spotkać wielu artystów oraz podróżników i przyrodników.

Polecana Villa Urocza

Jeśli jesteś zatem zainteresowany wyjazdem nad morze zimą, koniecznie odwiedź Krynicę Morską. Szczególnie warto wybrać się do Villi Uroczej, która oferuje 10 ekskluzywnych apartamentów, w których znajdują się oddzielne sypialnie, pokój dzienny, czy też świetnie wyposażony aneks kuchenny. Magii temu miejscu dodaje przepiękny widok na Zalew Wiślany, a także świetna lokalizacja. Poza sezonem, możesz również liczyć na atrakcyjne ceny.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz