Materiał Partnera

Krótko o paintballu

Krótko o paintballu
Paintball. Regularnie wybierana zabawa na wieczory kawalerskie, czy imprezy integracyjne. Nie bez powodu, jest to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, wspólnie z grupą najbliższych znajomych. Wystarczy dziesięć, osiem, a nawet sześć osób, aby zacząć niepowtarzalną zabawę. Jest to za każdym razem trafny prezent zarówno na wieczór kawalerski, jak i urodziny.

Trochę historii

Niewiele osób wie, że paintball jest to jeden ze sportów ekstremalnych. Jest on coraz bardziej popularny wśród coraz większej liczby osób, zarówno młodych, jak i starszych. Co ciekawe, cała zabawa miała swój początek w Ameryce, w latach 70 i 80 XX wieku.  W pierwotnej wersji gra miała na celu oznakowanie bydła i drzew, przez farmerów. Pierwsze zawody w paintballu rozegrane były w 1981 roku i wzięło w nich udział 12 osób. Zwycięzca wygrał zawody, zdobywając flagę przeciwnika, nie oddając przy tym ani jednego strzału. Tak rozpoczęła się pasja amerykanów do tej gry. Obecnie szacuje się, że aktywnie sport ten uprawia, w samej Ameryce około półtora miliona osób. Początkowo korzystano ze sprzętu, skonstruowanego z prostych pompek. Aktualnie po bardzo wielu ulepszeniach, profesjonalny karabin do paintballu może wystrzelić nawet trzydzieści kulek z farbą, na sekundę. Jest to niewyobrażalna liczba, zważając na fakt, iż na początku były to trzy kulki na sekundę. Na świecie w chwili obecnej działa kilka lig narodowych, które skupiają w sobie kilkaset profesjonalnych drużyn.

Sprzęt i zasady gry

Z tego typu atrakcji można także skorzystać w Polsce. Pole do gry znajduje się między innymi w Rzeczenicy i zarządza nim GCK Rzeczenica. Udostępniają oni także sprzęt oraz odzież ochronna, wraz z maskami na twarz. Klasyczne pole do gry posiada najczęściej wymiary dwadzieścia pięć, na pięćdziesiąt metrów. Są na nim ustawione różnego rodzaju przeszkody, w postaci beczek, ścianek, kontenerów, opon itp. Często są to też tereny częściowo zalesione, zdarzają się więc także osłony naturalne, stworzone z drzew, czy krzewów. Wystrzeliwane kulki są napełnione farbą tak, aby widoczne było, gdzie kulka trafiła, czy dosięgła innego zawodnika, czy zatrzymała się na osłonie. Wystrzeliwane są one za pomocą karabinków pneumatycznych, które nazywane są markerami. Osoba trafiona przez przeciwnika, musi zejść z pola walki i poza nim poczekać do zakończenia rundy. Jedna runda trwa zazwyczaj około pięciu minut, podczas której zawodnicy (w drużynach liczących od 3, do 5 zawodników) mają za zadanie zdobycie flagi przeciwnika. Sama gra jest bardzo dynamiczna i z pewnością emocjonująca.

Opracowanie:
Rzeczenica, Lipowa 1
tel. 601 453 828
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz