Artykuł sponsorowany

Kredyty konsolidacyjne przy pomocy doradcy finansowego

Kredyty konsolidacyjne przy pomocy doradcy finansowego

Spłacanie kilku kredytów jednocześnie bywa dla kredytobiorców bardzo uciążliwe. Nie chodzi tutaj tylko o kwestię logistyczną, ale również finansową – kilka niezależnych kredytów, które nie są ze sobą powiązane i posiadają inne stawki miesięcznych rat, może być bardzo obciążające dla domowego budżetu. To dlatego warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego w celu połączenia kilku zobowiązań w jeden kredyt konsolidacyjny.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredytem konsolidacyjnym określa się taką umowę kredytową, która połączy ze sobą wszystkie zadłużenia kredytobiorcy, takie jak np. kredyt na zakup AGD, kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny. Celem jego wykorzystania jest znaczne obniżenie wysokości rat poprzez wydłużenie okresu spłaty. Warto wiedzieć, że na takie rozwiązania decyduje się coraz więcej Polaków, a także polskich przedsiębiorców. Według statystyk, co drugi dorosły obywatel naszego kraju posiada kredyt, co stanowi łączną liczbę około 16 milionów kredytobiorców! Olbrzymia ich część może zainteresować się zatem rozwiązaniem, jakim jest kredyt konsolidacyjny.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Największą zaletą kredytu konsolidacyjnego jest to, że można w ten sposób klarownie zarządzać wywiązywaniem się ze zobowiązań kredytowych. Wielokrotnie umożliwia on również uzyskanie niższych rat, a także dłuższego czasu spłacania wszystkich zebranych kredytów. Warto wiedzieć, że kredyt konsolidacyjny jest bardzo często formą ratunku przed bankructwem, ale istotne jest wybranie takiej propozycji bankowej, która będzie korzystna dla nas na przestrzeni wielu lat. To dlatego niesamowicie ważne jest korzystanie z pomocy doradcy finansowego, który dokładnie zapozna się z naszą sytuacją materialną, a co za tym idzie precyzyjnie dobierze dla nas odpowiednią ofertę bankową. Najlepiej współpracować z szeroko wyspecjalizowanymi podmiotami doradczymi, które oferują factoring dla firm, doradztwo kredytowe, pośrednictwo kredytowe i pożyczkowe. Wielu klientów indywidualnych i biznesowych korzysta z wysokich kompetencji oraz skuteczności zajmującej się doradztwem finansowym Renaty Czyżnielewskiej.

Jakie zobowiązania można skonsolidować?

Większość banków oferuje dzisiaj możliwość pełnej konsolidacji kredytów, która uwzględnia połączenie ze sobą takich zobowiązań jak kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, kredyty odnawialne, kredyty ratalne czy też karty kredytowe. Warto jednak powierzyć ocenę opłacalności konsolidacji dobremu doradcy finansowemu – każda oferta banku zostanie przez niego wnikliwie przeanalizowana, dlatego dobrze jest skorzystać z takiej formy zabezpieczenia własnych interesów. Jeśli chodzi o podział kredytów konsolidacyjnych, wyróżnia się: hipoteczne, które charakteryzuje znacznie wydłużony czas spłaty oraz znacznie obniżone raty w zamian za konieczność zabezpieczenia w postaci hipoteki nieruchomości, oraz gotówkowe – z umiarkowanie wydłużonym czasem spłaty, niższymi ratami niż w przypadku kilku kredytów niezależnych i brakiem konieczności zabezpieczenia hipoteką, co wiąże się jednak z gorszymi warunkami umowy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz