Materiał Partnera

Kredyt na dom lub mieszkanie – czy warto skorzystać z usług pośrednika kredytowego?

 Kredyt na dom lub mieszkanie – czy warto skorzystać z usług pośrednika kredytowego?

Zanim zdecydujemy się na kredyt warto ocenić kilka kluczowych czynników, które pozwolą nam na podjęcie właściwej decyzji. Chodzi nie tylko o naszą zdolność kredytową, ale także późniejsze możliwości spłaty rat z uwzględnieniem możliwości finansowych w dłuższej perspektywie czasu. Decydując się na kredyt hipoteczny warto także porównać kilka ofert – w tym, a także w dopełnieniu formalności,  może nam pomóc pośrednik kredytowo-finansowy.

Decydując się na kredyt warto skonsultować jego warunki z profesjonalistą

Usługi pośrednika kredytowo-finansowego pozwalają na porównanie poszczególnych ofert banków. Specjaliści zajmujący się pośrednictwem w usługach finansowych często służą także kompleksowym doradztwem, dzięki czemu wybierzemy najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Każdorazowo należy pamiętać, że kupno własnego domu lub mieszkania to duża inwestycja, która pozostanie z nami na lata. Decydując się na kredyt hipoteczny powinniśmy wziąć pod uwagę nasze możliwości finansowe, uwzględniając dochody i stałe wydatki w perspektywie nawet kilkunastu lat. Porównanie ofert banków powinno dotyczyć nie tylko wysokości comiesięcznej raty, ale także stóp procentowych, które – szczególnie teraz, w dobie dużych zmian gospodarczych i kryzysów na rynkach – mogą się dynamicznie zmieniać.

Pośrednik kredytowy sprawdzi twoje możliwości finansowe i wypłacalność, czyli zdolność kredytową, na podstawie której bank oceni, jaką kwotę kredytu może ci zaproponować. Kwota ta może zależeć nie tylko od wysokości twoich zarobków, ale także od majątku i deklarowanego wkładu własnego, czyli oszczędności, które już zdołałeś zgromadzić na cele mieszkaniowe. Bank bierze także pod uwagę twoje zobowiązania kredytowe oraz historię – bardzo często nawet drobne opóźnienie w spłacie raty czy pożyczki może wpłynąć negatywnie na twój BIK.

W czym pomoże pośrednik kredytowy?

Pośrednik kredytowy, po przeanalizowaniu sytuacji klienta, pomoże w dobraniu optymalnej oferty dopasowanej do jego potrzeb oraz możliwości – zarówno pod kątem wysokości kwoty zobowiązania, okresu kredytowania, jak i rodzaju raty. Udzieli także kompleksowego wsparcia w formalnościach, a w razie potrzeby zajmie się konsolidacją innych kredytów tak, aby spłata zobowiązań była jak najwygodniejsza. Warto wspomnieć, że Centrum Kredytowo - Finansowe Monika Piorunowicz posiada w ofercie różne produkty – kredyty na dowolny cel, pożyczki, kredyty konsolidacyjne, a także produkty finansowe dla przedsiębiorców. Pomoże także w uzyskaniu kredytu hipotecznego na jak najlepszych warunkach.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz