Artykuł sponsorowany

Kredyt hipoteczny – wady i zalety

Kredyt hipoteczny – wady i zalety

W dzisiejszych czasach mało kto planując zakup nieruchomości, może go zrealizować z własnych oszczędności. Zwykle zgromadzone przez nas środki finansowe pozwalają na pokrycie jedynie części inwestycji – resztę pieniędzy musimy zebrać w inny sposób. Bardzo często w takiej sytuacji sięgamy po kredyt hipoteczny, który pozwala nam na zakup wymarzonego mieszkania czy też budowę domu, na stosunkowo korzystnych warunkach. Jakie są wady, a jakie zalety tego rozwiązania?

Kredyt hipoteczny – zalety

Skoro kredyty hipoteczne cieszą się tak dużą popularnością, to muszą mieć sporo istotnych zalet. Najważniejszą z nich jest koszt takiego kredytu – uznaje się go za najtańszą formę finansowania. Aktualnie można znaleźć oferty kredytu hipotecznego z oprocentowaniem od 3,36% – to naprawdę niewiele – zwykłe kredyty gotówkowe przeważnie nie spadają poniżej 7%. W znalezieniu najlepszej oferty kredytu hipotecznego na rynku pomoże nam Ekspert Finansowy Żaneta Mazińska. Kolejną zaletą kredytów hipotecznych jest ich dostępność – uzyskanie takiego kredytu jest stosunkowo łatwe, o ile dysponujemy stabilnym źródłem dochodu i posiadamy zdolność kredytową. Oczywiście, konieczne jest załatwienie kilku ważnych formalności np. podpisanie umowy przedwstępnej ze sprzedającym, sprawdzenie nabywanej nieruchomości pod kątem prawnym, czy też wybranie zaświadczenia o zarobkach. Jeśli jednak spełnimy wymogi banku, szybko otrzymamy potrzebne pieniądze. Ważny jest też wieloletni charakter tego rodzaju zobowiązań. Przez to, że kredyty hipoteczne rozłożone są nawet na 35 lat, spłaty nie są tak dużym miesięcznym obciążeniem, jak w przypadku kredytów gotówkowych, które udzielane są maksymalnie na 10 lat.

Wady kredytów hipotecznych

Tak jak każde duże zobowiązanie finansowe, kredyty hipoteczne mają także pewne wady. Przede wszystkim, problemem może być przedłużająca się procedura, zwłaszcza jeżeli inwestycję chcemy zrealizować jak najszybciej. W takiej sytuacji powinniśmy skorzystać z usług doświadczonego pośrednika kredytowego, bo to pozwala przyspieszyć cały proces. Warto więc polegać na fachowcach, zwłaszcza, że usługa eksperta finansowego jest dla klienta bezpłatna. Kredyt hipoteczny, jak sama nazwa wskazuje, jest zabezpieczony hipoteką na nieruchomości. To oznacza, że jeśli przestaniemy go spłacać, to bank ma prawo dochodzenia swoich roszczeń, a w skrajnym przypadku jest uprawniony do zajęcia naszej nieruchomości. Warto jednak wiedzieć, że nieruchomość obciążoną hipoteką zawsze możemy sprzedać – pomimo posiadania kredytu, jesteśmy jej pełnoprawnym właścicielem. Jeśli tylko będziemy pamiętać o terminowych spłatach zadłużenia, to z pewnością unikniemy takich problemów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz