Materiał Partnera

Krajowy transport samochodowy - jak wybrać najlepszą firmę?

Krajowy transport samochodowy - jak wybrać najlepszą firmę?

Transport samochodowy to jedna z gałęzi transportu krajowego. Drogą lądową można przewozić rozmaite towary o różnych gabarytach, w dowolnych ilościach. Sprawdzą się tu i duże i małe samochody. Najważniejsze, by ładunek został przewieziony na czas w nienaruszonym stanie. Liczy się tu przede wszystkim czas realizacji zlecenia, który zazwyczaj jest dość krótki. Jeśli zależy ci na szybkim i bezpiecznym transporcie, skorzystaj z usług sprawdzonych firm, takim jak DAR-TRANS z Bielan.

Czym jest transport krajowy?

Transport krajowy polega na przewozie określonych ładunków oraz produktów do miejsca docelowego znajdującego się na terenie kraju. Może obejmować zarówno przewóz osób, jak też rzeczy i towarów pojazdami samochodowymi, które są zarejestrowanie w kraju i składają się z pojazdu samochodowego oraz naczepy bądź przyczepy. Cała trasa przewozu, począwszy od miejsca załadunku, poprzez drogę, do miejsca rozładunku musi odbywać się na terenie Polski. Firmy zajmujące się usługami transportu krajowego muszą przestrzegać restrykcyjnych przepisów, lokalnych wytycznych oraz zmagać się ze sporymi ograniczeniami w ruchu drogowym.

Na co zwrócić uwagę szukając firmy transportowej?

Po pierwsze wiarygodność. Firma, która świadczy usługi transportowe musi działać legalnie. Bez problemu sprawdzisz to w Krajowym Rejestrze Sądowym albo w CEIDG wpisując jej NIP. Niezbędne są też licencje do prowadzenia tego typu działalności, różnego rodzaju certyfikaty oraz obowiązkowe ubezpieczenie OC. Dzięki temu masz gwarancję, że , że jeśli dojdzie do jakiegoś zdarzenia na drodze i twoje rzeczy zostaną uszkodzone albo skradzione będziesz zabezpieczony przez stratami finansowymi, jakie mógłbyś wówczas ponieść. Bardzo ważna jest tu także umowa. To pewna forma zabezpieczenia zarówno dla ciebie, jako klienta, ale też firmy, jako wykonawcy zlecenia. Powinna zawierać wszystkie omówione aspekty, warunki płatności i termin wykonania usługi. Kluczową sprawą jest bezpieczeństwo. Flota samochodowa, jaką dysponuje firma powinna być sprawna i posiadać aktualne przeglądy techniczne. Do tego samochody powinny być wyposażone w odpowiednie systemy zabezpieczeń oraz monitoringu.

Sprawdź zakres usług

Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę transportową sprawdź jaki jest profil działalności i przewozem jakich rzeczy się zajmuje. Lepiej zrobić to na samym początku, by potem na nowo nie szukać nowego przewoźnika. DAR-TRANS swoim klientom oferuje przewóz towarów na terenie Polski przystosowanymi do tego pojazdami. Firma zatrudnia doświadczonych kierowców, którzy dbają o bezpieczeństwo przewożonych ładunków. Dodatkowo proponuje wynajem auto lawety.

Opracowanie:
Bielany 17
tel. 511 780 510
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz