Materiał Partnera

Kowalstwo artystyczne dla domu, czy ogrodu!

Kowalstwo artystyczne dla domu, czy ogrodu!

Dzisiaj masowość różnych gotowych produktów wnętrzarskich, czy dekoracyjnych powoduje, że znacznie wzrosło zainteresowanie, na tworzenie konstrukcji według własnych pomysłów. Można je dzisiaj zrealizować w specjalistycznych zakładach zajmujących się kowalstwem artystycznym. Nie są to jednak zwykłe pracownie wyspecjalizowane w metaloplastyce, czy też obróbce materiałowej – to niezwykłe miejsca, które łączą ciężkie rzemiosło i tradycyjne metody pracy, z innowacyjnością oraz sztuką! Wszystko po to, aby klienci mogli uzyskać niepowtarzalne konstrukcje. Dowiedz się, jakie zamówienia można składać i gdzie są one realizowane!

Kowalstwo artystyczne

Kowalstwo artystyczne znacznie różni się od metaloplastyki, czy zwykłej obróbki metalu oraz od mechaniki precyzyjnej. Pomimo wykorzystywania podobnych, innowacyjnych technik, a także narzędzi, wiele przedmiotów, które tworzone są przez kowali artystycznych wykonywanych jest ręcznie. To zaś pozwala na uzyskanie wyrobów precyzyjnie przygotowanych, co do najmniejszego detalu. Istotne jednak przy tym jest szerokie wyspecjalizowanie w takich dziedzinach, jak: architektura, ogrodnictwo, sztuka metaloplastyczna, materiałoznawstwo, i wiele innych. Dobra pracownia kowalstwa artystycznego, czerpie bowiem swoje inspiracje z otaczającego nas świata, tworząc unikalne konstrukcje o motywach kwiatowych, roślinnych, czy też etnicznych.

Jakie wyroby można zamówić?

W pracowniach kowalstwa artystycznego można zamówić rozmaite konstrukcje wnętrzarskie, czy też ogrodowe, a także dekoracyjne. Mogą stanowić je naprawdę dużych rozmiarów wyroby, jak i te niewielkie, zdobiące nasze komody i stoły. Dobra pracownia kowalstwa arktycznego, jest zatem w stanie wykonać przęsła ogrodzeniowe, ogrodzenia kute, kraty, meble kute, w tym m.in. krzesła czy stoły, elementy oświetleniowe, wyroby dekoracyjne kute, elementy kominkowe, balustrady kute, bramy kute, świeczniki, schody ze stali, czy przedmioty w stylu art déco. Przykładem połączenia konstrukcji dla użytku codziennego w artystycznym wymiarze, jest np. tworzenie niezwykłych ram łóżek sypialnianych wraz z zagłówkiem. Mogą one przybierać kształty i wygląd korzeni oraz konarów drzew! Takie meble świetnie sprawdzą się w pokojach osób, które kochają się wyróżniać, lub też w przestrzeniach stylowych hoteli.

Dobra kuźnia, czyli jaka?

Kowalstwem artystycznym i usługami kowalskimi, zajmują się najczęściej mistrzowie sztuk metaloplastycznych, którzy łączą pasję, z zamiłowaniem do sztuki. To z takimi ekspertami można zarówno zaprojektować swój wyjątkowy mebel, konstrukcje ogrodowe, czy elementy dekoracyjne, jak i poznać tajniki kowalstwa, obserwując proces wykonawczy. Niezwykłością swoich dzieł, wyróżnia się między innymi Zenon Śmietański i jego Stacja Kuźnia. Wyróżnia się ona przyznanymi wieloma nagrodami, czy też uczestnictwem w Ogólnopolskich Targach Sztuki Kowalskiej, na których wykonywane były liczne pokazy. Warto zamawiać meble, świeczniki, bramy, czy też balustrady od takich pracowni, zwłaszcza że wiele z nich działa w Stowarzyszeniu Kowali Polskich, potwierdzając swoje wysokie kompetencje. Zenona Śmietańskiego, znaleźć można zaś w województwie świętokrzyskim, w Jędrzejowie!

Opracowanie:
Jędrzejów, Dojazd 1
tel. 502 586 182
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz