Materiał Partnera

Kowalstwo artystyczne a dzisiejsze wnętrzarstwo

Kowalstwo artystyczne a dzisiejsze wnętrzarstwo

Bramy i ogrodzenia kute, balustrady schodów, całe schody ze stali, czy też pergole, furtki, a także inne elementy małej architektury ogrodowej, to wyroby, które dzisiaj wykonuje się w tradycyjnych kuźniach. Warto jednak wiedzieć, że najlepsze z nich są również otwarte na tworzenie innych wyjątkowych konstrukcji. Mowa o meblach, dekoracjach, czy też elementach oświetleniowych. Profesjonalny kowal i metaloplastyk precyzyjny, jest w stanie wykonać niepowtarzalne oraz stylowe wyroby dla Twojego domu!

W poszukiwaniu dobrego kowala i inspiracji

Dzisiaj nietrudno jest znaleźć dobre pracownie kowalstwa artystycznego. Pomimo, że jest ich niewiele, a zapotrzebowanie na ich usługi stale wzrastają, wiele z nich otwiera się na działania promocyjne w Internecie, dzięki czemu łatwo zlokalizować daną kuźnie. Tak jest między innymi w przypadku pracowni Zenona Śmietańskiego, który od lat z pasją i precyzją wykonuje proste i niezwykłe, a także złożone i zapierające dech w piersiach konstrukcje dla ogrodnictwa, wnętrzarstwa, a nawet dla budownictwa sakralnego. Do jego Stacji Kuźnia-Jędrzejów, która zlokalizowana jest w województwie świętokrzyskim zgłaszają się nie tylko osoby prywatne, ale także parafie, konserwatorzy zabytków, właściciele restauracji i hotelów, czy też firmy meblarskie. Warto wiedzieć, że dobry kowal, nie tylko pomaga im w przygotowaniu niezwykłych wyrobów, ale także zachęca do wzięcia udziału w procesie projektowym. Inspiracjami może być natura, świat zwierząt, historia, czy też motywy etniczne.

Kowalstwo artystyczne i jej wiele oblicz 

Kowalstwo artystyczne i wnętrzarstwo są ze sobą bardzo powiązane. Wbrew mylnym opiniom, nie są związane tylko z tworzeniem wyrobów w określonych stylach, nawiązujących do historii i tradycjonalizmu. Oprócz konstrukcji art deco, klasycystycznych, gotyckich, czy renesansowych, można zamówić również różnego rodzaju wyposażenia, ozdoby meblowe, czy dekoracje w bardziej nowoczesnym wydaniu, które będą idealnie harmonizowały się z wnętrzami rustykalnymi, industrialnymi, czy też awangardowymi. Wyobraź sobie np. piękny loft wykonany w surowym, przemysłowym stylu, z czerwonymi cegiełkami, a także otwartą przestrzenią pełną drewna. Jego uzupełnieniem mogłyby być stoliczki i krzesła z metalu, z wieloma ozdobami w motywach roślinnych. Ciekawym pomysłem mogłyby stanowić również wiszące lampy, w odcieniu czerni przypominające konary drzew z liśćmi! Dzisiaj wystarczy otworzyć swoją wyobraźnię, łączyć style i wyrażać swój charakter. Dobra kuźnia wykona bowiem dla Ciebie ramy i zagłówki łóżek sypialnianych, wieszaki na ubrania, świeczniki, żyrandole, klamki do drzwi, metalowe instalacje dekoratorskie ścienne (np. układające się w piękną różę), czy też konstrukcje różnych mebli, czy kominków!

Opracowanie:
Jędrzejów, Dojazd 1
tel. 502 586 182
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz