Materiał Partnera

Kosztowne awarie układu rozrządu

Kosztowne awarie układu rozrządu

Nie od dzisiaj wiadomo, że awaria auta może poważnie wstrząsnąć rodzinnym budżetem. Oszczędności, które miały być przeznaczone na wakacje lub inny przyjemny cel, muszą zostać wydane na naprawę. Przyczyn usterek może być wiele. Czasami są one niezależne od użytkownika pojazdu, a czasem wina leży po stronie kierowcy. Awaria, jakich elementów może przyczynić się do największych kosztów?

Czym jest rozrząd?

Rozrząd to słowo, które budzi strach wśród wszystkich kierowców. Tak, jak w przypadku samochodów nowych można mieć pewność, że rozrząd posłuży przez wiele tysięcy kilometrów, tak w przypadku samochodów używanych, nie jest to już tak oczywiste. W wielkim skrócie rozrząd odpowiada za sterowanie elementami, które doprowadzenie ładunku do cylindra oraz wyprowadzenie z niego spalin. Układ rozrządu znajduje się w ciągłym użyciu, dlatego tak bardzo narażony jest na zniszczenia eksploatacyjne. Choć zdarzają się rozrządy napędzane przez łańcuchy, w zdecydowanej większości pojazdów do tego celu służy specjalistyczny pasek. Czym grozi jego zbyt długa eksploatacja? Pasek może spaść lub zerwać się, co doprowadzi do kompletnego zniszczenia silnika. Ogromna większość współczesnych jednostek napędowych to silniki kolizyjne, dla których awaria rozrządu oznacza mechaniczną śmierć. Rzadko kiedy udaje się wyremontować taki silnik. Trzeba niestety liczyć się z zakupem nowego.

Dlatego przy zakupie samochodu używanego, nawet przy usilnych zapewnieniach właściciela, że rozrząd był zmieniany, warto dla świętego spokoju powtórzyć proces. Aby mieć pewność, że praca wykonana zostanie z troską o najmniejszy nawet detal, warto skorzystać z oferty najbardziej renomowanych mechaników. Zdecydowanie należy do nich firma Bo-Ro, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykorzystywaniu nowoczesnych technologii od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie mechaniki pojazdowej. Co jeszcze znajduje się w ofercie najlepszych mechaników?

Serwis i naprawy klimatyzacji

Wbrew powszechnie panującej opinii, klimatyzacja jest bardzo delikatnym układem. Jeżeli chodzi o awarie, to jedną z najbardziej popularnych, są rozszczelnienia. Ze względu na stopień skomplikowania oraz stosunkowo trudny dostęp, w zdecydowanej większości przypadków nie da się dokonać napraw samodzielnie. Aby klimatyzacja działała sprawnie, potrzebny jest również jej regularny serwis.

Mowa tu nie tylko o wymianie czynnika chłodzącego, ale także o jej czyszczeniu. Nie da się ocenić roli, jaką klimatyzacją odgrywa we współczesnych samochodach. Trudno byłoby sobie wyobrazić, w jaki sposób wyglądałaby podróż bez niej. Szczególnie w okresie letnim. Dlatego właśnie w razie awarii dobrze powierzyć klimatyzację w ręce doświadczonych fachowców.

Opracowanie:
Warszawa, Bartycka 116
tel. 501 087 797
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz