Materiał Partnera

Kosmetyki naturalne. Dlaczego warto je stosować?

Kosmetyki naturalne. Dlaczego warto je stosować?

Żyjemy w czasach kiedy wygląd jest bardzo ważny. Dbają o siebie zarówno Panie, jak i Panowie. Reklamowanych produktów są tysiące. Zawierają w sobie różnego rodzaju substancje czynne i co chwila słyszymy o kolejnych wynalezionych w laboratoriach, które mają zdziałać cuda dla naszej skóry, włosów czy innych atrybutów piękna. Dziś przyjrzymy się znanym od tysiącleci i ciągle skutecznym kosmetykom naturalnym.

Pod pojęciem kosmetyków naturalnych mieszczą się te otrzymywane ze składników pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Często określane są mianem biokosmetyków lub kosmetyków ekologicznych. W swoim składzie bazują głównie na olejkach eterycznych, ekstraktach ziołowych, olejach i nie zawierają szkodzących sztucznych składników. Co oznacza, że stosować może je praktycznie każdy. Powinno być też dosyć oczywiste, ale wspomnimy na wszelki wypadek, że nie są testowane na zwierzętach.

Firm produkujących tylko kosmetyki naturalne na rynku pojawia się coraz więcej i zapewne każdy znajdzie takie, które mu odpowiadają i mają dla niego szczególnie skuteczne działanie. Wydaje nam się, że warto przyjrzeć się ofercie firmy Energy Poland. Na rynek wprowadza innowacyjne, odżywcze, terapeutyczne i pielęgnujące produkty. Wszystkie są w maksymalnym stopniu naturalne, delikatne i wyjątkowo skuteczne. Tworząc je, szanuje najnowsze doniesienia naukowe, ale równocześnie czerpie z doświadczeń nauk tradycyjnych, czy medyczno-filozoficznych. Najczęściej stosowane w jej kosmetykach składniki to:

Zioła

Koncentraty ziołowe są najczęściej podstawowym składnikiem kosmetyków naturalnych. Co jest niepowtarzalne w ofercie Energy Poland to połączenie z elementami homeopatycznymi. Za pośrednictwem fitoterapii produkty bezpośrednio wpływają na poszczególne organy ciała. Elementy homeopatyczne działają na podkorowe centra sterujące w mózgu. Pięć koncentratów ziołowych skomponowano tak, by korespondowały z energiami pięciu podstawowych naturalnych elementów i wspomagały doprowadzenie wszystkich procesów życiowych w organizmie do stanu równowagi.

Witaminy i składniki mineralne

Jako pełnowartościowe źródła niezbędnych witamin i minerałów stosuje się naturalne ekstrakty z roślin i owoców. W przyrodzie te pierwiastki znajdują się zawsze w harmonii z innymi substancjami, które w końcowym kompleksie grają niezastąpioną rolę.

Naturalne substancje wspomagające

Uzupełnieniem koncentratów ziołowych są kremy bioinformacyjne. Starannie dobrana kompozycja zawiera udział substancji odżywczych i ochronnych. Istotna jest też trzeciorzędowa woda termalna, substancje humusowe o silnych właściwościach przeciwzapalnych i wyciągi z rzadkich żywic, które gwarantują maksymalny efekt działania.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz