Materiał Partnera

Kosmetologia estetyczna, czyli jak znacząco poprawić swój wygląd?

Kosmetologia estetyczna, czyli jak znacząco poprawić swój wygląd?

Atrakcyjny wygląd zewnętrzny człowieka świadczy przede wszystkim o jego zdrowiu, dodaje także pewności siebie, co z kolei przekłada się na łatwiejsze nawiązywanie relacji z innymi osobami. Warto w tym zakresie zdecydować się na kompleksowe usługi dobrych gabinetów kosmetycznych, które w ramach kosmetologii estetycznej zajmują się przeprowadzaniem m.in. mezoterapii oraz lipolizy. Kiedy stosuje się takie zabiegi?

Innowacyjna mezoterapia

Skóra trądzikowa czy łojotokowa to spory problem, z którym walka metodami konwencjonalnymi może być nieskuteczna. Stosowanie poszczególnych farmaceutyków oraz innych środków to ponadto duże, regularne wydatki, a rezultaty nierzadko są trudno zauważalne lub w ogóle niewidoczne. W takiej sytuacji warto skorzystać z zabiegów mezoterapii mikroigłowej, która wchodzi w zakres kosmetologii estetycznej. Profesjonalne gabinety kosmetyczne, takie jak np. Kaszmir Ambasada Piękna są w stanie wykonać tego typu mezoterapię w sposób sterylny i nowoczesny, wykorzystując tzw. dermapen.

Urządzenie to wprowadza poszczególne substancje aktywne, dzięki którym kolagen zawarty w skórze jest stymulowany do wzrostu. Taka rewitalizacja jest również doskonałym rozwiązaniem w przypadku problemów z bliznami, zmarszczkami, rozstępami czy cellulitem. Z kolei mezoterapia igłowa sprawdzi się doskonale w walce z łysieniem czy nadpotliwością, które dotykają szczególnie panów. Dodatkowym atutem takiego zabiegu jest pełne nawilżenie skóry i znaczna poprawa jej elastyczności.

Lipoliza, wypełniacze, peelingi

Kolejnym z zabiegów przeprowadzanych w ramach kosmetologii estetycznej jest tzw. lipoliza iniekcyjna. Jest to metoda świetnie sprawdzająca się w walce z uciążliwą tkanką tłuszczową, która gromadzi się w wielu miejscach ciała. Jej redukcja w poszczególnych obszarach, np. na udach, pośladkach, brzuchu, plecach, ramionach czy podbródku daje możliwość znacznego zwiększenia estetyki własnego ciała i szybszego pozbycia się problematycznej nadwagi. Komórki tłuszczowe rozpuszczane są poprzez wstrzyknięcie specjalistycznego preparatu – w przypadku nowoczesnych zabiegów lipolizy iniekcyjnej jest to mająca działanie lipolityczne fosfatydylocholina.

Nierzadko na ciele zauważalne są także rozmaite ubytki lub ze względów estetycznych zaleca się poprawę konturów. Ich modelowanie możliwe jest dzięki kolejnemu zabiegowi kosmetologii estetycznej – aplikacji wypełniaczy tkankowych. Do najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie zalicza się wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzenie np. liftingu twarzy. W dobrych gabinetach kosmetycznych można także poprawić swój wygląd poprzez wykonanie specjalnego peelingu mechanicznego, czyli tzw. derma planing. Dzięki niemu można skutecznie zredukować głębokość blizn i rozstępów, co czyni skórę atrakcyjniejszą.

Opracowanie:
Rumia, Żwirki i Wigury 48
tel. 512 686 740
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz