Artykuł sponsorowany

Kosiarka elektryczna czy spalinowa? Sprzęt ogrodowy do koszenia trawnika od Cyprys Maszyny i Urządzenia

Kosiarka elektryczna czy spalinowa? Sprzęt ogrodowy do koszenia trawnika od Cyprys Maszyny i Urządzenia

Posiadanie działki rekreacyjnej czy domu jednorodzinnego z ogrodem wiąże się z regularnym pielęgnowaniem długości trawnika. Gęsty, zielony i zawsze równy na długość trawnik to marzenie każdego, kto posiada własny ogród. Do utrzymania go w ładzie pomocne będą narzędzia ogrodowe. Jaką kosiarkę wybrać, aby koszenie trawnika nie było udręką? Poznaj zalety i wady najczęściej wybieranych przez klientów narzędzi ogrodowych.

Koszenie trawy kosiarką spalinową czy elektryczną?

Koszenie trawy, szczególnie na rozległym obszarze wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu ogrodowego, który sprawdzi się w każdych warunkach. Jak zaznacza specjalista ze sklepu Cyprys Maszyny i Urządzenia:

„najczęściej wybieranymi przez klientów kosiarkami są te z napędem spalinowym lub elektrycznym. Za tym wyborem przemawia przede wszystkim niezawodność urządzeń oraz ich moc”.

Kosiarkę powinniśmy dostosować do wielkości naszego ogrodu. Z tego względu do mniejszych powierzchni lepiej wybrać kosiarkę elektryczną, zaś do większych działek – kosiarkę spalinową. Pamiętaj, że na wygodę i skuteczność koszenia trawnika wpływają funkcje maszyny ogrodowej oraz jej dodatkowe akcesoria, na które powinieneś zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Zielony trawnik w ogrodzie. Kiedy kosić trawę?

Koszenie trawnika najlepiej dostosować do pory roku, wieku trawnika oraz aktualnie panującej pogody. Przyjmuje się, że pierwsze koszenie trawnika powinno nastąpić w momencie osiągnięcia przez niego 8-10 cm wysokości. Pierwsze koszenie w sezonie przypada na okres marca lub kwietnia. Od tego czasu najlepiej kosić trawę raz w tygodniu. Jeżeli zależy nam na dekoracyjnym wyglądzie trawnika koszenie powinno odbywać się dwa razy w tygodniu. Pamiętaj, że im wyższa jest trawa, tym gorzej będzie prezentować się na po niski skoszeniu. O jakiej porze kosić trawę? Przyjmuje się, że najlepszy czas w ciągu dnia to poranek lub wieczór, ze względu na nasłonecznienie.

Czy można kosić mokrą trawę?

Koszenie mokrego trawnika jakimkolwiek sprzętem ogrodowym jest po prostu niezalecane. Dlaczego? Wpływa na to wiele czynników. Nieostrożne koszenie mokrej trawy kosiarką elektryczną może doprowadzić nawet do porażenia prądem. Maszyny spalinowe mogą nie podołać wyzwaniu, a skoszony trawnik będzie prezentował się po prostu nieefektownie. Przyklejanie się resztek trawy do kosiarki spowoduje przedłużenie się czasu pracy. Zapchanie kosiarki nadmierną ilością mokrej roślinności może niekorzystnie wpłynąć na jej późniejszą pracę w ogrodzie. Zastanów się czy warto.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz