Materiał Partnera

Kosiarka bijakowa. W jakich sytuacjach warto ją zastosować?

Kosiarka bijakowa. W jakich sytuacjach warto ją zastosować?

Pastwiska, łąki, tereny przeznaczone pod budowę , pola czy nieużytki to miejsca dosyć specyficzne. Cechują się zazwyczaj sporą, nierówną powierzchnią i porośnięte są nie tylko trawami. Z niechcianą roślinnością nie poradzi sobie w tym wypadku nawet najlepsza, tradycyjna kosiarka.  Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, taki jak kosiarka bijakowa. Jakie są zalety z jej zastosowania?

Kosiarka podpinana pod ciągnik

Koszenie kilku hektarów przy pomocy zwykłej kosiarki to prawdziwa udręka. Nawet kosiarka typu traktorek, nie sprosta takiemu zadaniu. Do koszenia bardzo dużej powierzchni potrzebny jest sprzęt wielozadaniowy. To właśnie cechuje kosiarkę bijakową. Jej konstrukcja i możliwość podpięcia pod ciągnik sprawiają, że cały proces wykaszania traw jest szybki i bardzo wydajny. Warto uzupełnić zaplecze technologiczne także o rozdrabniacz do trawy, który wyrównuje teren i mieli ściętą roślinność. Kosiarka bijakowa jest dużo droższa od tradycyjnych kosiarek, ale też znacznie ułatwia pracę. Bez trudu pokonuje krzaki, chwasty o grubych łodygach oraz samosiejki drzew. Sprzęt ten doskonale radzi sobie z rozrzucaniem kretowisk i zmieli wszystko, co znajdzie się pod jego ostrzami. Z łatwością radzi sobie z wykaszaniem poboczy dróg czy głębokich rowów. Jak przekonuje specjalista z przedsiębiorstwa handlowo-usługowego „Maja”, które zajmuje się wynajmem kosiarek bijakowych- maszyna tego typu doskonale sprawdzi się do zaprowadzenia porządku na terenach zieleni miejskiej, jak i w przypadku pielęgnacji przydomowego ogrodu. Dlatego też na jej wynajem chętnie decydują się instytucje publiczne i prywatni klienci. Możliwość korzystania ze sprzętu tego rodzaju to przede wszystkim duża oszczędność czasu. Ponadto systematyczne mulczowanie to jeden z najlepszych sposobów na konserwację roślinności. Rozdrobniona biomasa stanowi naturalny nawóz do gleby. W dodatku nic nie kosztuje.

Kosiarka bijakowa- wynająć czy kupić?

Zakup kosiarki bijakowej wiąże się z dużym obciążeniem dla budżetu domowego. Sprawdzi się jedynie w przypadku dużych gospodarstw rolnych i działek, gdzie koszenie trawy musi odbywać się regularnie i na dużej powierzchni. Ponadto do kosztów zakupu, dochodzą wydatki związane z konserwacją sprzętu, jego serwisem, ubezpieczeniem i przechowywaniem. W wielu sytuacjach wynajem kosiarki bijakowej jest znacznie bardziej opłacalny. Średnia cena usługi to tylko 150 złotych za godzinę pracy. Pamiętajmy, by korzystać z usług sprawdzonych i rzetelnych firm, oferujących wykaszanie traw. Profesjonaliści pobierają wynagrodzenie za pracę wykonaną bez zbędnych przestojów.

Opracowanie:
Kobylanka 103
tel. 605 920 805
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz