Materiał Partnera

Korzyści ze współpracy z agencją pracy tymczasowej

Korzyści ze współpracy z agencją pracy tymczasowej

Wiele funkcjonujących na polskim rynku przedsiębiorstw działa w branżach charakteryzujących się sezonowym trybem prac. Niekiedy zapotrzebowanie na zasoby ludzkie będzie większe, innym razem mniejsze. Ciągłe przyjmowanie i zwalnianie pracowników może sprawiać ogromne trudności, gdyż wymaga załatwienia mnóstwa spraw formalnych. Nietrudno wówczas o katastrofalną w skutkach pomyłkę. Nie dziwi więc ścisła współpraca dużych i średnich firm z agencjami pracy tymczasowej.

Dlaczego warto współpracować z agencją pracy tymczasowej?

Oczywiście z usług agencji pracy tymczasowej korzystają nie tylko najwięksi gracze na rynku. Jeśli nie chcemy zajmować się tak zwaną „papierologią”, czyli czynnościami związanymi z kompletowaniem dokumentów dla nowego pracownika, spisywaniem umów, wypowiedzeń, rachunków i tak dalej, powinniśmy rozważyć rozpoczęcie współpracy z agencją taką jak ETS Sp. z o.o. Agencja pracy. Wbrew pozorom problem fluktuacji rynkowych dotyczy bardzo dużej liczby przedsiębiorstw, których profil działalności nie jest czasem ściśle związany z sezonowością. Nie dziwi obecność przedstawicieli agencji pracy tymczasowej w firmach rolniczych, ale co z fabrykami zatrudniającymi ludzi do obsługi hal produkcyjnych? Cóż, rzeczywistość prowadzenia tego rodzaju biznesu nie jest tak kolorowa, jak mogłoby się z zewnątrz wydawać. Dopływ zleceń nie zawsze jest stały, mogą zdarzyć się zarówno „chude”, jak i „tłuste” miesiące. W trakcie tych pierwszych obsada linii produkcyjnych mogłaby się po prostu nudzić, nie mając żadnych obowiązków do wykonywania. Te drugie to problem innego kalibru – zbyt mała liczba pracowników mogłaby po prostu nie nadążać z wykonywaniem zadań. Dlatego tak ważne jest, aby regulować zatrudnienie w zależności od aktualnych potrzeb. Agencje pracy tymczasowej znacząco ułatwiają ten proces, dzięki czemu nie zatoniemy w morzu często czasochłonnych czynności formalnych.

Pozytywne skutki działalności agencji pracy tymczasowej

Agencje pracy tymczasowej mają niespotykaną siłę aktywizującą pracowników. Wielu bezrobotnych bez ich udziału w ogóle nie podjęłoby żadnej pracy. Agencje przyjmują do pracy także te osoby, które w normalnym trybie rekrutacyjnym mogłyby jej nigdy nie otrzymać – czy to ze względu na swoje zdolności interpersonalne, czy to ze względu na kwalifikacje. Agencje pozwalają więc odetchnąć z ulgą wszystkim tym, którym niemiły jest wyścig szczurów. Dzięki nim powstają także nowe miejsca pracy, ponieważ firmy dotychczas ostrożne z przyjmowaniem pracowników decydują się na najęcie ich za pomocą pośrednika. W samych agencjach pracują osoby zajmujące się wszelkimi kwestiami związanymi z ich działalnością, które chętnie pomogą pracodawcom poszukujących pracowników.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz