Materiał Partnera

Korzyści z foliowania szyb samochodowych

Korzyści z foliowania szyb samochodowych

Przyciemnianie szyb kojarzy się z autami gwiazd, a także z wynajmowanymi na imprezy limuzynami. Tym czasem może je zrobić każdy właściciel auta, foliując szyby. Niesie to za sobą szereg korzyści. Jakie są zalety, na czym polega foliowanie i co na ten temat mówi prawo?

Przyciemnianie szyb w przepisach

Przyciemnianiu i foliowaniu szyb samochodowych towarzyszy magiczne "70%". Każdy rozumie je inaczej i wiele osób, robiąc to na własną rękę folią zakupioną w sklepie, nieświadomie łamie prawo. Tymczasem chodzi o to, że szybę można przyciemnić jedynie w 30% w stosunku do idealnej przeźroczystości - 70% ma nadal przepuszczać światło. Dotyczy to zarówno szyb przednich, jak i przednich bocznych. Tylne szyby, także te boczne, mogą zostać nawet całkowicie zaciemnione - niezależnie, czy przez folię zaciemniającą, czy reklamy. Nie będzie to komfortowe dla kierowcy, ale nie jest to zakazane prawnie.


Jeśli mamy samochód z fabrycznie przyciemnianymi szybami, spełnia już on najprawdopodobniej powyższe wymogi i nie powinniśmy zakładać folii.

Na czym polega foliowanie szyb samochodowych?

Gdy zdecydujemy się na przyciemnianie szyb samochodowych folią, nie róbmy tego samodzielnie! Zlećmy pracę specjalistom, takim jak Fol Car. Dzięki temu efekt będzie na pewno estetyczny i trwały. Dodatkowo folie sprzedawane w sklepach motoryzacyjnych mają parametry, które są niezgodne z przepisami prawa (ich sprzedaż nie jest uregulowana). Praca fachowców na pewno nie narazi nas na mandat i skierowanie do stacji kontroli pojazdów przez policję.

W warsztacie zajmującym się foliowaniem szyb samochodowych wybieramy kolor okleiny. Nie muszą być one zawsze czarne. Dodatkową zaletą tej metody jest to, że w przeciwieństwie do innych nie jest na stałe i gdy zmieni nam się gust lub potrzeby, możemy ją zdjąć.

Koszt foliowania zależy od rodzaju szyb, które chcemy przyciemnić oraz typu nadwozia, a więc rozmiaru szyby i stopnia trudności, jakie niesie za sobą założenie folii.

Korzyści z ciemnych szyb

Korzyści z założenia dobrej jakości folii na szyby jest wiele. Pierwsza, która się nasuwa, to niższa temperatura w aucie, dzięki mniejszemu przepuszczaniu promieni słonecznych. Chronią one także skórę przed promieniowaniem UV dzięki atestowanym filtrom.

Dyskrecja i intymność to niebagatelne zalety przyciemnianych szyb. Przydaje się to nie tylko w autach powiązanych z organizacją imprez, ale też np. w taksówkach czy samochodach prywatnych, gdy szczególnie cenimy sobie bycie osłoniętym od wzroku obcych.

Folia wzmacnia szybę, a w razie wypadku chroni przed wpadnięciem do wewnątrz odłamków. Z kolei gdy chcemy folię zdjąć, szyba się nie niszczy, więc ta zmiana nie musi być trwała.

Warto zainwestować w lepszej jakości folie. Oprócz wspomnianych atestów związanych z przepuszczalnością promieniowania UV, nie zmieniają one koloru w czasie. Wyblakłe folie oszpecą samochód, dlatego nie warto na nich oszczędzać.

Opracowanie:
Gorzów Wielkopolski, Mickiewicza 19
tel. 666 315 996
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz