Materiał Partnera

Korzyści podróżowania busami

Korzyści podróżowania busami

W Polsce już od wielu lat trwa motoryzacyjny boom. Nie musimy zaglądać do roczników statystycznych, aby dojść do takiej konstatacji. Wystarczy popatrzeć na nasze ulice, osiedla, place: wszystko niemiłosiernie zatłoczone samochodami, głównie osobowymi. Większość z nas posiada własne auto. Mamy już w kraju całkiem nieźle zorganizowaną komunikację kolejową i autobusową. Czy w tej sytuacji jest jeszcze jakaś przestrzeń na działalność transportową opartą o przewozy busami?

Busy – wygodna alternatywa wobec pociągu i autobusu

Nie będziemy oczywiście usiłowali udowadniać, że bus jest lepszy od samolotu. Tak samo, jak pociąg czy autobus, małe busy przeznaczone są do wypełniania zupełnie innych funkcji transportowych niż samoloty. Do podobnego wniosku dochodzimy, porównując komunikację kolejową i autobusową z transportem organizowanym przy pomocy busów. Wszystkie rodzaje komunikacji samochodowej, zarówno w przewozie osób, jak i towarów wzajemnie się uzupełniają. Wiemy, że transport kolejowy oraz autobusowy podlegają pewnym sztywnym regułom, i to niezależnie od tego, kto jest ich organizatorem: może to być tak samo jakaś spółka państwowa, spółka komunalna, jak i firma prywatna. Trasy oraz godziny odjazdów i przyjazdów są tutaj odgórnie ustalone, a potencjalny klient zawsze musi się do nich dostosowywać. Inaczej ma się sprawa z transportem organizowanym (w zdecydowanej większości przez prywatnych przewoźników) przy pomocy busów. Aczkolwiek i tutaj spotykamy się z pewnymi sztywno ustalonymi trasami i rozkładami jazdy na niektórych liniach komunikacyjnych, na których występuje deficyt normalnej komunikacji autobusowej, to przecież nie jest to obowiązująca reguła. Klienci mają tutaj w pewnych sytuacjach możliwość wyboru tak trasy, jak i godziny wyjazdu. Celowo używamy tu liczby mnogiej, albowiem temat dotyczy najczęściej większej grupy osób. Życie ciągle przynosi nam niespodzianki; może to być także konieczność nagłego wyjazdu: grupie przyjaciół udało się zdobyć dobrą pracę, trafiła się nam nagła okazja ciekawej wycieczki, ktoś umarł  w rodzinie, ktoś się urodził, trzeba pilnie dostać się do jakieś miejscowości, a nie mamy akurat pociągu, musimy coś szybko przetransportować. 

We wszystkich wymienionych sytuacjach z pomocą przychodzi ten, często niedoceniany, mały busik – mówi nam przedstawiciel firmy transportowej Marcin Bus ze Złotowa. Wystarczy zadzwonić do firmy zajmującej się transportem busami, a natychmiast zostanie podstawiony nam odpowiedni samochód.

Transport busami – niskie koszty

Innym istotnym aspektem, który czyni podróżowanie busami, jest sprawa kosztów. Często widzimy, że ludzie stojący na przystankach autobusowych nie wsiadają do autobusu, który właśnie przyjechał i czekają dalej, po czym wsiadają do małego busa. Nie jest to przypadek. Ceny przewozu takim busikiem są zazwyczaj dużo niższe niż w komunikacji autobusowej. Podobnie ma się sytuacja na dłuższych trasach, a dotyczy to także wyjazdów zagranicznych.

Reasumując, możemy powiedzieć, że niskie ceny oraz duża elastyczność w dostosowywaniu się do potrzeb klientów czynią transport nowoczesnymi busami niezwykle atrakcyjnym i potrzebnym uzupełnieniem innych form komunikacji przewozowej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz