Materiał Partnera

Korony kompozytowe – kiedy się na nie zdecydować

Korony kompozytowe – kiedy się na nie zdecydować

Kiedy stomatolog nie jest w stanie uratować zęba, jedynym rozwiązaniem stają się protezy. Rozwój stomatologii daje nam obecnie szeroki wachlarz rozwiązań, by ukryć ubytek, tak by nie szkodził estetyce naszej twarzy. Konsultacja ze specjalistą pomoże dokonać wyboru. Jedną z możliwości jest zamocowanie koron kompozytowych.

Rozwiązanie na stałe

Nawet pomimo zachowania wszystkich zasad poprawnej higieny jamy ustnej, możliwe jest uszkodzenie zęba w tak dużym stopniu, że leczenie zda się na nic. Nie warto więc narażać się na dodatkowe koszty i od razu zdecydować się na sztuczne wypełnienie.

Odpowiednia pracownia protetyczna, taka jak Laboratorium Protetyczne Barbara Ćwiklińska, jest miejscem, gdzie profesjonalnie i kompleksowo naprawimy wszelkie ubytki.

Dostępnych rodzajów protez jest wiele, każdy ma swoje wady i zalety. Interesującym wyborem są korony kompozytowe. Do ich mocowania wykorzystuje się korzeń pozostający w dziąśle. Musi on być jednak martwy, a więc po leczeniu kanałowym. W nim umieszczony zostaje wkład z włókna szklanego, na którym budowany jest nowy ząb wykonany z kompozytu. Inny sposób to przymocowanie implantu do sąsiadujących zębów za pomocą kompozytu i włókna szklanego tworzących szkielet, na którym układany warstwami z różnych tworzyw jest nowy ząb.

Możliwe jest także zastosowanie koron porcelanowych. Te jednak są droższe, a pod względem jakości kompozytowe niczym im nie ustępują. Jedyną różnicą był estetyczniejszy wygląd porcelany, to jednak też należy do przeszłości. Obecnie technik dentystyczny potrafi wykonać koronę kompozytową na poziomie równym porcelanowej.

Warto zwrócić uwagę na miejsce wykonania. Korony powstające w laboratorium są trwalsze i wytrzymalsze od tych z gabinetów.

Korony kompozytowe łatwiej umocować, ale też naprawić. Te

W ten sposób uzupełniony ubytek jest jak własny ząb, co jest niezwykle wygodne. Nie odczuwamy wtedy żadnej różnicy przy gryzieniu. Implant taki umieszczony jest w szczęce na stałe, co też wpływa na wygodę i uwalnia od regularnego wyjmowania i ponownego umieszczania protezy lub stosowania kleju do protez.

Możliwe alternatywy

Do najbardziej popularnych sposobów uzupełniania braków w uzębieniu są protezy akrylowe. Są tanie i łatwe mocowaniu. Stosuje się je najczęściej w przypadku całkowitego braku uzębienia. Pacjent długo się do nich przyzwyczaja i musi pamiętać o jej wyjmowaniu. Nie pozwala więc ona zapomnieć, że nie jest prawdziwym uzębieniem.

Do innych rozwiązań należą mosty i różnego rodzaju implanty mocowane rozmaitymi sposobami. Wybór jest naprawdę szeroki. Dokonać właściwego pomoże zakład oferujący usługi protetyczne – specjalista pomoże znaleźć protezę odpowiednią do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Opracowanie:
Suwałki, Młynarskiego 9
tel. 511 359 543
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz