Artykuł sponsorowany

Korekta lakieru w MGLux – czy polerowanie lakieru jest bezpieczne?

Korekta lakieru w MGLux – czy polerowanie lakieru jest bezpieczne?

Jeżeli lakier Twojego samochodu utracił blask i wygląda na zmatowiały, najwyższy czas, abyś wykonał polerowanie powłoki lakierniczej. Sprawdźmy, co na ten temat mówi specjalista z serwisu MGLux. Czy odświeżenie karoserii może być przeprowadzone na własną rękę, czy też lepiej skorzystać z usług fachowca od auto detailingu? Z czym w ogóle wiąże się renowacja lakieru i jakich efektów możemy się spodziewać?

Korekta lakieru – jasne vs ciemne auta

Lakier samochodowy składa się z trzech warstw: podkładu, lakieru bazowego, który stanowi nośnik koloru oraz stosunkowo grubej warstwy bezbarwnego lakieru. Stała ekspozycja na działanie czynników środowiskowych, agresywnych preparatów czyszczących czy szczotek z ostrym włosiem znanych z myjni automatycznych, sprawia, że zewnętrzna powłoka ulega z czasem wytarciu. Jak wskazuje pracownik serwisu MGLux, proces matowienia jest najbardziej widoczny na ciemnych autach – białe lub szarawe rysy na jasnych lakierach nie wybijają się na pierwszy plan, przez co samochody dłużej wyglądają jak nowe.

Jak wygląda polerowanie lakieru samochodowego?

Korekta lakieru wymaga użycia specjalistycznego sprzętu warsztatowego.

Oprócz polerki elektrycznej potrzebujemy pasty polerskiej oraz ściereczek z mikrofibry. Przed przystąpieniem do pracy dokonujemy pomiaru grubości lakieru, aby ustalić, czy mamy do czynienia z głęboką korektą. Następnie dokładnie czyścimy karoserię, aby nie dopuścić do sytuacji, w której drobina piasku przyczepi się do nakładki i porysuje lakier. Do każdego zlecenia podchodzimy w pełni indywidualnie – dobieramy odpowiednią wielkość pada, ustalamy obroty urządzenia i aplikujemy wyliczoną ilość pasty

 – mówi pracownik MGLux. Polerowanie karoserii wymaga dużego doświadczenia, wystarczy drobny błąd w sztuce, aby doprowadzić do przypalenia lakieru. Korzystając z usług specjalistów, zyskujesz pewność, że lakier Twojego auta będzie wyglądał jak nowy i nie dojdzie do przypadkowych uszkodzeń struktury.

20210930_141705

20211202_164148

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz