Artykuł sponsorowany

Korekcja nosa. Charakterystyka zabiegu

Korekcja nosa. Charakterystyka zabiegu

Nos znajduje się w centralnej części twarzy. To na niego przede wszystkim zwracamy uwagę. Niedoskonały nos może stać się problemem, któremu warto zaradzić. Korekcja nosa to procedura z zakresu chirurgii plastycznej, która wykonywana jest bardzo często. Przeczytaj, jak wygląda taki zabieg. Dowiedz się, jakie są wskazania dowykonania korekcji nosa.

Jak wygląda zabieg korekcji nosa?

Operacja plastyczna umożliwia zmianę kształtu nosa, zmianę jego rozmiaru, pozbycie się garba czy uregulowanie blisko położonych dziurek. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb – tłumaczy specjalista z gabinetu chirurgii kosmetycznej dr n. med. Jakuba Kratochwila.

Rhinoplastyka nie jest prostym zabiegiem. Najważniejsze jest indywidualne podejście do pacjenta i rozmowa z nim. Należy przedstawić efekty, jakie można uzyskać dzięki operacji i upewnić się, że będą one zadawalające dla pacjenta.

Zazwyczaj wyróżnia się dwa rodzaje technik używanych przy korekcji nosa – otwartą oraz zamkniętą. Wykorzystanie metody zamkniętej oznacza wykonanie nacięć wewnątrz nosa.

Metoda otwarta daje więcej możliwości. Zabieg ten rozpoczyna się od cięcia, które robi się wewnątrz nosa. Dodatkowo metoda ta zakłada cięcie u podstawy słupka. Dzięki temu możliwa staje się korekcja przegrody, skrzydełek nosa lub jego części chrzęstnej oraz kostnej.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu korekcji nosa?

Operacja nosa może mieć podłoże zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Wskazaniem do wykonania zabiegu może być zatem zbyt duży nos, różne asymetrie, widoczny garb, zbyt szerokie nozdrza, zbyt duży lub zadarty czubek nosa.

Nieprawidłowa budowa przegrody nosowej  powoduje problemy z oddychaniem. Zabieg korekcji nosa wykonuje się w takim wypadku w celach zdrowotnych.

Przeciwwskazaniami do operacji są takie czynniki jak cukrzyca, niedokrwistość, różnego rodzaju skazy naczyniowe oraz ropne zapalenie zatok i twarzy.

Po zabiegu należy się liczyć z obrzękiem oraz krwawieniem. Wybór doświadczonego specjalisty jest kluczowy. Dobra opieka zmniejsza ryzyko poważnych komplikacji.

Ile kosztuje operacja nosa?

W przypadku operacji nosa wymagane jest znieczulenie ogólne, a zatem także opieka lekarza anestezjologa, obecne są również pielęgniarki. Pacjent będzie wymagał opieki kliniki przez jeden dzień. Wszystko to generuje koszty. Kwota, jaką będziemy musieli wydać, zaczyna się od 5500 zł a kończy na 9000 zł. Cena zależna jest również od tego czy chcemy operować cały nos, czy tylko jego czubek.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz