Artykuł sponsorowany

Korekcja lakieru samochodowego w pigułce

Korekcja lakieru samochodowego w pigułce

Nie ulega wątpliwości, że zadbane auto to wizytówka każdego kierowcy, dlatego coraz częściej decydujemy się na rozmaite zabiegi kosmetyczne. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza korekcja lakieru, który z biegiem czasu na skutek oddziaływania otoczenia traci swój blask. Polerowanie można przeprowadzić samodzielnie, lecz bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu, efekty końcowe mogą być dalekie od oczekiwań. Jeśli zatem zależy nam na daniu drugiego życia naszemu pojazdowi, tego typu operacje warto powierzyć profesjonalistom.

Co szkodzi lakierowi?

Nie jest tajemnicą, że lakier nastawiony jest na liczne zagrożenia. Wielu uszkodzeń wręcz nie można uniknąć. Czynniki pogodowe, sypana sól, bądź rozmaite zabrudzenia organiczne z dnia na dzień bowiem pogarszają stan powłoki, która traci swój pierwotny blask i nie wygląda tak atrakcyjnie, jak kiedyś. Co więcej, stan lakieru psujemy również, pragnąc zadbać o aspekt wizualny samochodu. Niemałe spustoszenie sieją również myjnie szczotkowe, przyczyniając się do osłabiania powłoki. Wszystko to sprawia, że prawie całe auto pokrywa sieć drobnych rys, które stopniowo się pogłębiają. Wielu kierowców jednak nie jest nawet świadomych zaistnienia takiego stanu. O wadach przekonują się dopiero po spojrzeniu na lakier przy świetle słonecznym. Na całe szczęście mikrozadrapania można zniwelować, korzystając z usług profesjonalnych firm zajmujących się kosmetyką i auto detailingiem. Decydując się na polerowanie lakieru przez Master Dawid Antczak, mamy gwarancję usunięcia  zmatowień i zabezpieczenia powłoki na długi okres czasu.

Zasady polerowania lakieru samochodowego

Korekta lakieru samochodowego, określana również renowacją, to operacja wieloetapowa, wymagająca przemyślanego doboru preparatów i narzędzi pomocniczych. W tego typu zadaniach liczy się ponadto doświadczenie i duża dokładność, gdyż niepoprawne postępowanie może się skończyć porysowaniem elementów karoserii.

Właściwe polerowanie musi być poprzedzone odpowiednim przygotowaniem powierzchni. Sam proces jej oczyszczenia przebiega w kilku fazach, obejmując m. in. stosowanie aktywnej piany czy glinkowanie. Po fazie mycia przychodzi pora na pomiar grubości lakieru z wykorzystaniem czujnika, co pozwala dostosować odpowiednią technikę korekcji lakieru, a także ułatwia wybór pasty polerskiej. Przy realizacji zadania warto pamiętać o zabezpieczeniu wszystkich nielakierowanych elementów, co zniweluje do minimum ryzyko powstania szkód. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na krawędzie oraz przetłoczenia, gdzie warstwa powłoki może być cieńsza. Jeśli zostały już usunięte niedoskonałości z lakieru, wypolerowane fragmenty podlegają odtłuszczeniu, chociażby za pomocą alkoholu izopropylowego. Aby sprawdzić rezultaty działań, używa się specjalistycznych lamp, które ułatwiają dostrzeżenie wszelkich niedociągnięć. Po wypolerowaniu lakieru, fachowcy zalecają go dodatkowo ochronić przed uszkodzeniami. Wysoką trwałość powierzchni zapewnia zwłaszcza nałożenie powłoki ceramicznej oraz zastosowanie bezbarwnych folii zabezpieczających.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz